SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Liquid... sau FITZ-uid?

Se zice ca gusturile nu se discuta.
Ei bine, noi le discutam, pentru ca vrem sa stim parerea ta despre localurile sibiene.
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 17.03.2007 03:00
Azi noapte s-a sarbatorit un an de la deschiderea clubului Liquid de sub vechea fabrica de pita "Dobrun". Asa ca... ce s-au gandit "liquidenii" sa faca? simplu: Mare Chef cu titlul "Flight Club" (Daca era altfel scris, atunci imi cer scuze) Si m-or innebunit cu reclama lor de la radio facand o conexiune inutila intre "Flight" si "Fight" si altele. Am hotarat cu grupul de prieteni sa mergem si sa "aniversam" belelusul dintre cluburile sibiene. Chiar la intrare ne opresc niste portari (ca "BADIGARZI" nu-mi place sa le spun) si ne intreaba de invitatii. Nu aveam, iar ei ne-or spus ca putem reveni dupa ora 24 si platim intrarea 15 lei. Bun.... zis si facut... ne-am plimbat prin oras un pic si la 00:15 eram din nou in fata la Liquid. Pentru ca era trecut de 12 nu se mai puteau lega de invitatii asa ca nu ne-o lasat sa intram ca suntem prea "sport" imbracati. Ok... inghitim in sec si plecam cu masina repede pe la fiecare acasa pentru a ne imbraca "la 4 ace" (Ca asa ne cer baietii rai) Ne intoarcem, pregatim banii si ne cer invitatiile!!!!!!!!!!!!!!

Atunci m-am enervat si i-am spus ca deja e a 3-a oara cand ne intoarce din drum. Tipul da din umeri si nu scoate niciun cuvant. Pe urma il intreb de ce naiba or mai facut reclama la radio si de ce or mai impartit fly-ere prin oras cu mentiunea ca intrarea e 15 lei, daca ei inca mai insista asupra invitatiilor? Iar paznicul imi raspunde taaare intelept: astea-s regulile. Adica regula este sa-ti bati joc de client sau potentialul client si sa-l minti fara niciun pic de rusine prin orice sursa informativa.

Daca am fi fost in America, puteam sa-i dau bine mersi in judecata si sa ii acuz pentru reclama mincinoasa si castigam bani frumosi. Insa ne aflam in Romania, iar aceasta lege de protectie a consumatorului inca nu este clara si nici Justitia nu prea ajuta mult, eventual primesti un ajutor de a-ti pierde cumpatul.

Si nu numai noi am fost in situatia asta de-a dreptul stupida de a fi intorsi de 3 ori din drum pentru ca "asa vrea muschii" lui. Plin de nervi si de umire pentru prostimea care vegheaza poarta clubului am spus destul de tare la cei "respinsi" ca mai bine mergem la concurenta (adica Chill Out). Ok... zis si facut. Am plecat acolo, iar in nici 15 minute, toti cei ramasi pe din afara erau in Chill Out si chiar se parea ca se simt mai bine.

Concluzia: Liquid este de apreciat ca muzica lor e de calitate si ca aduc invitati priceputi, dar se crede deja muuuuult prea mare si prea important. Atunci ce sa mai spun de alte cluburi din Bucuresti sau Cluj,pe care le stiu? Acolo da pretentii, nu aici.... la Fabrica Liquid-Dobrun (pseudo- Fitzos).... of of... mai mai!
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 17.03.2007 09:16
Cunosc sentimentul.
M-am "izbit" de mitul invitatiilor, la teatru, mai demult, cand inspiram si expiram cultura! Uneori trebuie sa fii fitzos alteori vip. Traim intr-o societate, care, nu-i asa, iti cere sa fii altcineva! Oricum, sunt departe de-a intelege chestia asta cu - club-urile - . De ce trebuie sa-ti faca, muzica aceea, capul varza(datorita decibelilor)?; de ce trebuie sa te imbacsesti de fum?; de ce trebuie sa platesti...toti banii, acolo unde nu te alegi cu nimic? Pentru distractie? Ma rog, eu prefer alte forme de distractie.
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 17.03.2007 13:59
Fiecare cu gusturile si placerile lui. Unii se simt bine daca sunt inconjurati de zeci de oameni aproape necunoscuti, intr-o sala mare semi-obscura cu sute de decibeli care le vibreaza pieptul si timpanele si cand SIMT efectiv muzica. Unu din aia is eu. este o varianta de a te distra si de a te simti bine. ;)
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 17.03.2007 14:31
Asa este. Uneori e bine si asa!
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A

Posts: 61
Joined: 03.01.2007 12:00
PostPosted: 26.03.2007 09:37
eu nu merg prin cluburi din astea,dar am niste colegi din bucuresti,care vroiau sa vina in lichid-u asta....au facut rezervare prin fax pt 30 pers...aiurea,cand au ajuns in sibiu,nu i-au primit,ca cica nu au facut o a2a confirmare prin fax....bullshit.

B.
ps:am auzit ca se v-a inchide clubul,ca cica se revendica intreaga cladire.hahaha
"i'm a cowboy,a steel horse i ride,i'm wanted,dead or alive..."
TFFT
User avatar
Posts: 368
Joined: 24.10.2006 20:39
Location: sibiu
PostPosted: 31.03.2007 14:26
Fly_away, eu in Chill Out am patit o faza asemanatoare... de fapt ... MULT MAI RAU! am intrat bine-merci in club si, cand ajung la bar, ma prinde "paznicu" de umar, ma trage aproape sa ma taraie dupa el pe jos si ma arunca efectiv pe scari si-mi zice "iesi afara! sa nu te mai prind pe aici ca-ti rup capul". normal, nu stiam de ce s-au intamplat toate astea si ma asteptam sa ma trezesc din cosmar.... da nu, era adevarat, cica se platea intrare si eu am trecut pe langa el fara sa-l bag in seama... la felul cum era tolanit in fotoliu (si ca nu scria nimic la intrare) mi-e si acum rusine ca am indraznit sa intru fara sa platesc :oops:
:banghead: :banghead: :banghead:

Posts: 139
Joined: 18.03.2008 21:48
PostPosted: 19.03.2008 10:16
Mda...de fapt pana si in Venetia de sub Magazinu' Dumbrava faceau "portarii" figuri. Astia care stau pe la usi mari smecheri se mai cred...
Un barbat intelept nu isi contrazice nevasta. El asteapta pina o face ea singura
User avatar
Posts: 1
Joined: 21.02.2010 12:38
PostPosted: 21.02.2010 13:10
hello lume!!:)))

Return to Localuri sibiene

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron