SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Galeria groazei

Se zice ca gusturile nu se discuta.
Ei bine, noi le discutam, pentru ca vrem sa stim parerea ta despre localurile sibiene.
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 11.05.2009 04:02
De 1 mai am iesit si noi seara cu prietenii in oras. Fiindca ploaia ne-a prins taman in Centru si mai era si frig afara, am intrat in prima crasma-bodega ivita in cale. Destinul a facut ca ea sa fie The Gallery. Crud destin. Acum vreo 2 ani am baut o cafea cu menta foarte buna acolo, apoi revenind peste un an -de glorioasa amintire- am testat o lasagna vegetariana. Nu am sa mi-o iert niciodata: scumpa, apoasa, cu legume de abea decongelate. Si o servire inceata...
Restaurantul aproape gol. Urcam la etaj si ocupam o masuta mai mare, pentru ca eram multi. Am stat vreo 20 de minute cu masa nedebarasata in fata, desi bodega era semigoala. Bineinteles ca nu ne-a dat nimeni meniul. O prietena mai curajoasa (bless her soul!) s-a dus cu tupeu dupa el. Dupa alte 10 minute de asteptat si facut haz de necaz, analizat vesela ciobita si hartiile de pe masa, am decis ca, da, ne-am incalzit si putem pleca altundeva, unde oamenii chiar vor sa faca vanzare.
As vrea sa pot descrie mirosul din baie si lipsa hartiei igienice, galagia facuta de cele 2 plasme schicky-micky puse total aiurea in decor sau nesimtirea chelnarilor. Dar cunoscand faptul ca Sibiu Standard i-a facut un elogios articol contra o ciorbita de fasole gratis, si ca el are infinit mai multi cititori decat mine, renunt la alte avertismente.
We will always be so much more human than we wish to be...

Return to Localuri sibiene

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron