SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

snowboarding

Calculatorul, muzica, filmele, mountainbikeing-ul, arta culinara, sky, snowboarding....fiecare avem un hobby care ne umple timpul liber.
Aici o sa vedem ce hobby-uri au sibienii nostrii.
este util subiectul?

Poll ended at 25.01.2009 18:41

da
6
100%
nu
0
No votes
 
Total votes : 6

User avatar
Posts: 185
Joined: 24.05.2008 06:50
PostPosted: 29.12.2010 21:21
nu stiu daca postez unde trebe de data asta :))

de revelion o sa merg undeva in zona porumbacu de sus, stiti cumva is ceva dealuri sau pante? mi-as lua si placa cu mine sa`mi pierd vremea daca o sa fie zapada :D
addicted 2 snowboard

Posts: 1
Joined: 16.01.2011 15:00
PostPosted: 16.01.2011 15:14
Buna ziua.
Pentru prima data am pus schiurile in picioare iarna asta. M-a "prins". Am vazut ca vremea nu e tocmai buna pentru ski vacanta asta (29 ian-6 feb).
As dori cateva sfaturi de la cunoscatori.
In primul rand, unde in tara am siguranta ca pot schia cand afara...sunt peste 8 grade si ploile au cam dat navala? Am vazut ca se schiaza la Winter Park Balea Lac... Cine imi poate spune cum se ajunge pana acolo? E "loc" si pentru un incepator? Dar pentru un copil de 5 ani si jumatate care ar vrea sa invete sa schieze (sau macar sa se dea cu saniuta)? Ce stiti de preturi? Am inteles ca se urca cu telecabina pana la Balea... De unde se ia? Unde ar fi cel mai potrivit sa ne cazam pentru a fi aproape de telecabina? Acolo gasim teleski sau telescaun? Care sunt preturile pe zi? pe cateva zile? De unde inchiriem echipamentul mai ieftin?
Va multumesc anticipat in asteptarea raspunsurilor dvs....
User avatar
Posts: 18
Joined: 06.12.2010 11:02
Location: sibiu
PostPosted: 16.01.2011 19:34
idamihaela wrote:Buna ziua.
Pentru prima data am pus schiurile in picioare iarna asta. M-a "prins". Am vazut ca vremea nu e tocmai buna pentru ski vacanta asta (29 ian-6 feb).
As dori cateva sfaturi de la cunoscatori.
In primul rand, unde in tara am siguranta ca pot schia cand afara...sunt peste 8 grade si ploile au cam dat navala? Am vazut ca se schiaza la Winter Park Balea Lac... Cine imi poate spune cum se ajunge pana acolo? E "loc" si pentru un incepator? Dar pentru un copil de 5 ani si jumatate care ar vrea sa invete sa schieze (sau macar sa se dea cu saniuta)? Ce stiti de preturi? Am inteles ca se urca cu telecabina pana la Balea... De unde se ia? Unde ar fi cel mai potrivit sa ne cazam pentru a fi aproape de telecabina? Acolo gasim teleski sau telescaun? Care sunt preturile pe zi? pe cateva zile? De unde inchiriem echipamentul mai ieftin?
Va multumesc anticipat in asteptarea raspunsurilor dvs....

prognoza arata bine pentru urmatorul week end. Daca doresti sa ajungi in zona sibiului te sfatuiesc sa urmaresti conditiile de ski de pe acest site http://www.arenaplatospaltinis.ro/acasa.html au si webcamuri, scoala de ski , etc; Cu cazarea nu te pot ajuta dar sunt multe cabane si pensiuni in zona
Despre balea lac nu stiu nimic , poate te ajuta altcineva.
Previous

Return to Hobby

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron