SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Audiente radio in Sibiu

Calculatorul, muzica, filmele, mountainbikeing-ul, arta culinara, sky, snowboarding....fiecare avem un hobby care ne umple timpul liber.
Aici o sa vedem ce hobby-uri au sibienii nostrii.
Ce radio preferi ?

Poll ended at 30.03.2010 18:15

Radio ZU
5
63%
Kiss FM
2
25%
Europa FM
1
13%
Radio 21
0
No votes
Pro FM
0
No votes
Actualitati
0
No votes
Realitatea FM
0
No votes
 
Total votes : 8


Posts: 2
Joined: 09.03.2010 12:21
PostPosted: 09.03.2010 18:15
Propun sa aflam ce radiouri asculta forumustii din Sibiu.
De curand, Asociatia Romana pentru Radio Audienta a dat publicitatii rezultatele oficiale pe mai multe orase mari din tara, pe langa cele de national si urban.
Astfel, la Sibiu, radioul cel mai ascultat, conform IMAS si Mercury Research, este Radio Romania Actualitati cu o cota de piata de 19.1 pe intreaga zi si 23.0 intre 7-10, orele care conteaza cel mai mult in radio.
Pe locul doi la general, si pe locul intai la radiouri comerciale, este Radio ZU, cu o cota de piata de 17.0 pe intreaga zi si 22.4 in prime-time.
Urmeaza Kiss FM, cu 8.1 pe intreaga zi si 7.0 dimineata intre 7 si 10.
Locurile urmatoare sunt ocupate dupa cum urmeaza:
Europa FM - 7.3
Pro FM - 5.6
Radio 21 - 3.8
Magic FM - 3.3
Restul de radiouri sunt sub cota de piata 3.

Cea mai interesanta lupta este intre cele doua mari radiouri, ZU si Kiss, pierduta pe Sibiu de Kiss la o mare diferenta, mai ales in lupta directa Buzdugan/Morar vs Huidu/Gainusa. Cei doi de la ZU au o cota de piata de trei ori si ceva peste Huidu si Gainusa.

Voi ce credeti ? Vedeti altfel lucrurile la Sibiu decat datele oficiale ?
User avatar
Posts: 679
Joined: 05.06.2007 18:35
Location: sibiu
PostPosted: 09.03.2010 23:37
pai, mai puteai adauga variante... eu ascult radio guerrila, one fm, kiss fm in orice ordine in functie de stare. nu-i de aruncat nici national fm dar si radio romania actulitati pe care insa nu-l ascult decat acolo unde nu prin alt radio (munte, la tara) cand are si un farmec aparte ;)
“Putini sunt cei care stiu, cat de putin ar trebui sa stie, ca sa stie, cat de putin stiu de fapt”
William Shakespeare

http://www.flickr.com/photos/34567649@N07/

http://www.patrimoniuromanesc.ro/

"Exista ceva mai greu de suportat decat frigul, foamea si intunericul, e rusinea fata de propria lasitate" Vasile Gogea, 20 decembrie 1989

Image
User avatar
Posts: 115
Joined: 15.04.2008 07:31
PostPosted: 10.03.2010 08:27
eu ascult guerrilla, ca nu este in topuril parca nu ma deranjeaza f tare, sunt multe segmente ale populatiei care n-as vrea sa-l asculte

Posts: 2
Joined: 09.03.2010 12:21
PostPosted: 10.03.2010 17:09
Am vrut sa le pun pe toate, sunt 16 in total, insa cum platforma forumului nu permitea am ales sa le introduc doar pe cele care in sondajul IMAS au trecut de o cota de piata 3.
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 11.03.2010 13:05
bubu.jackson wrote:Am vrut sa le pun pe toate, sunt 16 in total, insa cum platforma forumului nu permitea am ales sa le introduc doar pe cele care in sondajul IMAS au trecut de o cota de piata 3.


Am modifcat acum numarul maxim de optiuni in chestionare, acum sunt 20, inainte erau 10...
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc

Return to Hobby

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron