SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Targul de Craciun din Sibiu

Concerte, expozitii, evenimente sportive sau orice alta manifestare de care tu ai aflat spune-o si celor de langa tine.
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 29.10.2008 08:24
Cam mic patinoarul ala... cate persoane vor incapea acolo? Maximum 20, daca nu se misca. Mai bine fara, pe bune. Pe de alta parte, decat de loc...Da bine.
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 29.10.2008 09:17
mda intradevar km micutz, banal de micutz park.... http://sibiu.ro/LiveOK/live6.htm

Posts: 7
Joined: 13.10.2008 09:02
PostPosted: 30.10.2008 14:16
Buna ziua,

patinoarul din cadrul Targului de Craciun o sa fie mult mai mare, acesta a fost amenajat doar pentru filmarea unei reclame.
User avatar
Posts: 1035
Joined: 13.05.2007 16:45
Location: Sibiu
PostPosted: 30.10.2008 16:23
phiu! ce bine!! abia astept!! :banana:
ma abtin....sau nu....

Posts: 2
Joined: 06.11.2008 13:40
PostPosted: 06.11.2008 13:58
Va fi sigur mult mai misto decat anul trecut!

Scena va fi aia mare, patinoar de 900 mp in aer liber, iesle in marime naturala, spectacole, etc.

Abia astept sa beau un pahar de vin fiert si sa mananc o turta dulce....

Posts: 2
Joined: 06.11.2008 13:40
PostPosted: 06.11.2008 14:06
Salut,

si eu am fost anul trecut in fiecare zi la Targ si a fost foarte misto. Aproape tot timpul se intampla cate ceva si atmosfera a fost super.

Vinul fiert a fost foarte bun, insa am auzit pareri diferite. Unii ziceau ca nu e asa bun ca vinul fiert romanesc. Eu zic ca a fost foarte ok!

Despre iesle am citit niste critici foarte urate dar cei care au fost acolo s-o vada cred ca sunt de acord cu mine ca nu a fost chiar asa rau. Organizatorii au facut probabil eforturi mari ca sa le ofere oamenilor cat mai multe lucruri frumoase si vreau sa le multumesc pe aceasta cale. Sa vedem ce vor reusi anul acesta...

Bafta organizatorilor si spor la treaba, sa avem un Targ frumos!!!!

Craciun fericit tuturor :)
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 11.11.2008 11:05
Nici nu a inceput inca pregatirea patinuarului ca Bucur deja e " pentru impotriva". Cica ar fi loc sacru, si ar profana crucea de pe jos, inchinata vicitimelor Revolutiei.
http://www.ronduldesibiu.ro/educatie-cu ... rofaneaza/

OK, dar cand rokari (de la Satana,....... :unclesam: ) calcau crucea aia in picioare la Art Mania a fost in regula? Sau in timpul altor evenimente din piata nu a fost desacralizata? Cum de l-a apucat chiar acum?
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Posts: 1035
Joined: 13.05.2007 16:45
Location: Sibiu
PostPosted: 11.11.2008 11:35
varsta,....criza varstei a treia
ma abtin....sau nu....

Posts: 7
Joined: 13.10.2008 09:02
PostPosted: 20.11.2008 18:05
Prezentarea Targului de Craciun 2008
http://www.targuldecraciun.ro

Casa de Cultura a Municipiului Sibiu, in parteneriat cu Agro Plus SRL si The Little Giant – Event Management organizeaza “Targului de Craciun din Sibiu”, in perioada 29 noiembrie – 26 decembrie, in Piata Mare.

Aflat la cea de-a doua editie, evenimentul se prezinta sub forma unui orasel de sarbatoare, unde publicul este invitat sa viziteze casutele din lemn in care peste 40 de comercianti isi vor prezenta produsele de sezon. Pe langa acestea, vor fi amenajate si atractii pentru copii, care vor putea face o plimbare intr-un mic trenulet sau intr-unul dintre carusele tematice. O atractie noua este patinoarul amenajat in aer liber, cu o suprafata de 900 metri patrati.

In perioada 29 noiembrie – 26 decembrie, vizitatorii vor putea cumpara cadouri deosebite, aranjamente din brad natural, decoratiuni de pom si de Craciun, jucarii, articole de vestimentatie pentru sezonul rece si obiecte de artizanat. De asemenea, cei cei care vor vizita Targul de Craciun vor gasi si numeroase casute cu specialitati culinare. Aici vor putea servi preparate calde, sandwichuri, pizza, carnaciori, produse proaspete de patiserie, clatite, gogosi cu diferite umpluturi, turta dulce, alune si migdale pralinate si castane prajite.
Oferta culturala a Targului de Craciun din Sibiu va completa atmosfera de sarbatoare, iar in zilele de sfarsit de saptamana, artisti consacrati precum Stefan Hrusca, Paula Seling, Ducu Bertzi si grupul vocal Acapella vor sustine concerte deosebite de colinde. In timpul saptamanii se vor desfasura diferite evenimente mici si concerte de muzica populara ale unor grupuri din zona Sibiului.

Special pentru copii, studentii domnului Marian Ralea vor sustine doua spectacole tematice. In data de 6 decembrie, ora 16, va avea loc spectacolul «Darul Sfantului Nicolae» si in data de 23 decembrie, ora 16, va avea loc spectacolul «Mos Craciun exista!». Aceste spectacole vor fi o experienta deosebita pentru copii din public, care vor fi invitati sa participe activ pe scena, alaturi de Mos Nicolae si Mos Craciun.

Targului de Craciun din Sibiu s-au alaturat si doua proiecte cu scop critabil. Primul se numeste «Freecycle» si are ca scop predarea obiectelor care nu mai sunt utile cuiva altei persoane, care are nevoie de acel obiect. Bineinteles, acest lucru se face in mod gratuit. In anumite zile, in cadrul Targului vor fi colectate obiecte care vor fi facute cadou copiilor nevoiasi. Al doilea proiect este al Asociatiei «Animal Life» care va organiza o actiune in care vor putea fi adoptati caini fara stapan, de catre vizitatorii Targuli de Craciun. Datele acestor manifestari vor fi facute publice ulterior prin intermediul presei si la http://www.targuldecraciun.ro

Pe http://www.targuldecraciun.ro vor putea fi gasite informatii actualizate privind Targul de Craciun din Sibiu.
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 29.11.2008 21:09
Cateva imagini




:)

Mai mult posteaza profesionisti , sper :)
Attachments
User avatar
Posts: 679
Joined: 05.06.2007 18:35
Location: sibiu
PostPosted: 30.11.2008 08:09
ce frumos mai sta steaua din varful bradului asa stramba... vantul s-a oprit de pe la 3-4, n-aveau timp sa vina s-o faca? ca si ornamentele de pe stalpii de pe milea: dupa vant majoritatea au fost strambate sau se mai tin intr-un surub. pana ii cade la cineva in cap, dupa aia pot sa tot de-a vina unii pe altii de imcompetenta lor.
“Putini sunt cei care stiu, cat de putin ar trebui sa stie, ca sa stie, cat de putin stiu de fapt”
William Shakespeare

http://www.flickr.com/photos/34567649@N07/

http://www.patrimoniuromanesc.ro/

"Exista ceva mai greu de suportat decat frigul, foamea si intunericul, e rusinea fata de propria lasitate" Vasile Gogea, 20 decembrie 1989

Image
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 30.11.2008 12:38
Fain, pacat ca nu e si zapada.
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Posts: 501
Joined: 29.06.2005 17:17
Location: Sibiu
PostPosted: 30.11.2008 12:54
Poze - concert Stefan Hrusca http://www.matiu.ro/main.php?g2_itemId=24686
User avatar
Posts: 185
Joined: 24.05.2008 06:50
PostPosted: 30.11.2008 19:17
dreptate ai dreamwind... pakt k nu e zapada :( sper k macar pana de craciun sa fie :|
User avatar
Posts: 1035
Joined: 13.05.2007 16:45
Location: Sibiu
PostPosted: 01.12.2008 06:23
anul asta nu sunt deloc multumita de targ....casutele alea mi se pare aruncate aiurea prin piata mare, puteau sa le aranjeze un pic mai bine pe acolo. de jur imprejurul patinoarului puteau sa puna niste beculete luminate..ceva mai vesel. si de balustrada sa nu zic! o balustrada mai inalta ar insemna mai multa siguranta!! la patinoar nu o sa mearga doar cei care stiu. iar cei care nu stiu sa patineze, au mari sanse sa cada peste garduletul ala.
in rest..instalatiile nu prea merg (nu doar in piata mare)...
iar referitor la programul de 1 decembrie...nu cred ca putem compara ce am avut anul trecut in piata mare si ce avem anul asta...adica nimic. sau nu stiu eu?!
ma abtin....sau nu....
PreviousNext

Return to Evenimente Sibiene

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron