SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Romtelecom

Ce parere aveti despre oferta de internet din Sibiu. Vom avea o retea metropolitana serioasa?
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 06.01.2007 13:38
In decembrie s-a lansat o oferta de la Romtelecom Clicknet Express... 25 % reducere pe viata, abonament de 1Mbps la 14 euro si alte promisiuni...

Fiindca in zona une locuiesc, la case nu pun interent alte companii, am ales Romtelecomul.
De atunci, viata mea a devenit palpitanta... ba cade netu, ba revine pentru cateva secunde, iar la 5 batut de fix, cade pentru a nu mai reveni decat dimineata. (in conditiile in care in contract scrie 24/24 de ore). Iar de viteza, sa nu mai vorbim.... :?

Serviciul tehnic e o mizerie. Cred ca am sunta tot la 2 zile. de venit vin cand au ei chef, daca au chef. iar la telefon primesc solutii inteligente de genul... " ce sa zic, reziliati contractul". Le spun ca netu merge pana la 5 sai apoi cade, si o voce suava ma intreaba " Dar ati bagat cablul de modem unde trebuie?" Hai na, de parca la ora 5 m-as vari sub masa sa schimb cablurile in splitter... Solutii creative mai sunt... de vina e televizorul din camera celalata, care domnule, interfereaza cu semnalul... care semnal?

N-oi fi eu minitechnicus, dar nici de proasta nu vreau sa fiu luata. In definitiv, abonamentul e destul de mare.

Conculzia e... NU ROMTELECOM!. Cum apare alta companie pe la noi, ma mut imediat. E drept, pana am semnat contractul, a fost frumos si toti erau amabili. Cand a venit factura, surpriza...."Uitasera" ca imi facusem abonament la oferta... in loc de 14 mi-au calculat 19 euro... La ghiseu am primit scuze eterne si cam atat. Oricum, atat am platit doar in decembrie. Luna asta, mai vedem....
User avatar
Posts: 293
Joined: 20.01.2004 01:04
Location: Sibiu
PostPosted: 06.01.2007 17:19
legat de suportul tehnic iti dau perfecta dreptate
Eu sunt de aproape 2 ani pe Click net si sunt f multumit de el si de stabilitatea lui.
Ce iti recomand eu: daca ai modem pe USB, solicita unul cu 4 iesiri ..care e online tot timpul (nu necesita conectare)
Daca deja ai varianta asta solicita alt model(iti recomand Spedtouch 510)
Sper sa iti rezolvi problemele
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 06.01.2007 19:32
Am un Speedtouch 330... asta mi l-au dat. Am sa incerc varianta ta. Multumesc

Return to Internet in SIBIU

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests