SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Googlemail Posibil ca Server-Depozit-de-Date

Ce parere aveti despre oferta de internet din Sibiu. Vom avea o retea metropolitana serioasa?

Posts: 2048
Joined: 24.10.2006 14:53
PostPosted: 08.07.2008 08:22
1.

Toata lumea tot lauda nu stiu ce serveri ca au si email pe gratis..cu ha..ha..50 MB...stocare...

Am teoretic doua aspecte de intrebat si rezolvat..
1.Cati MB accepta serverul de email la trimitere...clar vreau cat mai mult...

Aici arcor este imbatabil...parca pana la 39 MB dintr-un sut...

2. Cati MB accepta serverul sa fie stocati la primire pe email-cutia-postala?

Aici e aici..esti in concediu..iti vine spam...cutia-postala de 50 MB se umple si blocheaza..arunca tot afara ce-i peste....

Si atunci recurgem la artificii...trimitere prin arcor...receptionare mare pe rezerva de Google Email...googlemail.com..

googlemail.com este inca pe gratis...pana cand..nu se stie...dar cat este...profitam de...
La trimitere...este mai slabut decat arcor...nu mai stiu..parca pana pe la 10-15 MB...

Dar la receptie, primire...Depozitul-de-Email googlemail.com pe gratis...are...
6800 si ceva MB...deci peste 6,8 GB...


O garantie ca functioneaza fara spam...nu prin IE..ci prin FIREFOX...deci complet separat..Google se instaleaza automat la Firefox..

Poti sa lasi tot acolo trei luni de zile...ca sa nu se stearga dupa trei luni de zile este de ajuns sa-te-anunti cam la 2,9 luni odata..deci sa te loggen...

Si asta inseamna ca ai un depozit-de-date extern pe gratis de 6,9 GB..e mai precis decat 6,8...acum imi vine in minte..care-ti sta la dispozitie...

Ce poti face cu el...
Iti pastrezi si email normal...daca e pe gratis...nu joci niciodata pe o singura carte... Si le tii separat...nu integrezi google in Outlook Express si nici nu-l unifici pe messengerul personal...Si nu importati datele si auxiliile din IE in Firefox...fiecare cu Java lui si cu FLASH-ul lui si cu treaba lui...si cu ce zice el ca-i convine..Deci SEPARAT...

Si de aceea nu integrati googlemail central impreuna cu email-ul personal obisnuit...Nu amestecati borcanele...fiecare sa-si faca treaba separat....

Dar pachetele-de-date primite prin email normal le poti transfera pe googlemail.. deci iti trimiti email normal de pe messengerul personal clasic al provider-ului personal la adresa ta pe googlemail...si le poti pastra acolo...cam la 2 luni si 3 saptamani intri...si continua perioada de stocare...

Ai poze multe..le pui in email si le depozitezi pe googlemail...sau pe serverul tot pe gratis al lui GOOGLE...PICASSA..care le si expune public daca vrei...

Mi s-a intamplat... nu am cu ce sa ard CD..instalatia este anulata prin Software prea vechi..neadaptabil pe Windows-ul meu de acum.....si decat sa cumpar un Brenner nou..mai bine..computer cu timpul..
Si am avut (ne)cazuri in care trebuia sa sterg totul si sa instalez Windows complet nou...
Aveam pachete de date de care mai aveam nevoie...
Le-am impachetat prin Winrar si le-am trimis prin arcor email (Outlook Express IE) (emisie pachete mai mari) la Google..sa aiba grija de ele...
Si apoi le-am adus acasa din chiria fara bani...

Aici e problema..cat timp fara bani?...

In lupta si concurenta..fiecare ofera servicii avantajoase pana se simte tare pe pozitie..pana cand si-a inlaturat concurenta...apoi strange surubul..si pune preturi...Economia-de-Piata-Salbatica...
pana acum a functionat..si Doamne da, nu cumva Google sa ajunga Stapan absolut pe piata...asa mai suflam si noi muritorii de rand...

Dar 6,9 GB.. pe gratis...sunt deja ceva...inca se poate...


Georg Schoenpflug von Gambsenberg, Ulm/Söflingen, Deutschland

Return to Internet in SIBIU

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron