SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Bancul Zilei pe www.sibiul.ro

Bancuri, citate hazlii sau orice te binedispune pe tine arata-ne si noua.

User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 06.10.2009 16:37
Nui chiar un banc dar ii o istorisire tare amuzanta din vremea lui Ceasca :))

"
Semnat, Nicolae Ceausescu

Intamplarea pe care urmeaza s-o spun, nu-mi apartine, este a unei colege de liceu, Laura, care din pacate a murit. Si imi pare foarte savuroasa, acesta intamplare.

Fratelui Laurei, inca de mic ii placea sa imite semnatura lui Ceausescu, pt ca se gasea la inceputul fiecarei carti, impreuna cu poza tovarasului. Fratele, in varsta de 5 / 6 ani, imita la perfectiune semnatura tovarasului.

Tatal lor era politist si intr-o buna zi l-au cautat 2 baieti cu ochii abastri acasa. Numai ca nu l-au gasit, ci doar un bilet pe usa: “Mami, sunt afara la joaca. Semnat, Nicolae Ceausescu.”.

Bineinteles ca au trebuit date multe explicatii ca sa se dovedeasca ca era vorba de fapta unui copil care habar n-avea de importanta faptului.

(Elena)
"
User avatar
Posts: 679
Joined: 05.06.2007 18:35
Location: sibiu
PostPosted: 27.12.2009 20:56
asta ne caracterizeaza pe toti cei care fecventam pe aici intr-un fel sau in altul :))

De cati forumisti este nevoie pentru a se schimba/inlocui un bec?

-1 pentru a schimba becul
-1 pentru a posta si anunta ca becul a fost schimbat
-14 pentru a impartasi experiente similare si a arata noi modalitati de schimbare a becului
-7 pentru a avertiza asupra pericolelor ce apar la schimbarea becurilor
-27 pentru a corecta greseli gramaticale aparute in posturile despre schimbarea becurilor
-53 pentru a lua la misto pe cei ce au corectat greselile gramaticale
-2 profesionisti in domeniu care sa atraga atentia ca termenul corect este 'lampa incandescenta'
-15 care sa pretinda ca au lucrat in domeniu si termenul 'bec'este la fel de corect
-19 care spun ca forumul nu este despre becuri si discutia trebuie mutata pe un forum despre becuri
-11 care sustin ca atata timp cat toti folosim becuri, discutia este utila pe forum
-306 pentru a discuta care sunt cele mai bune metode de a schimba becuri, care sunt cele mai bune, de unde se pot cumpara si cat costa
-27 pentru a posta linkuri catre siteuri unde pot fi vazute diverse modele de becuri
-14 pentru a spune ca linkurile nu sunt corecte si a posta pe cele corecte
-33 pentru a cita tot ce s-a postat pana in momentu respectiv si a raspunde 'si eu'
-6 pentru a atrage atentia sa se foloseasca functia 'cautare'
-12 pentru a posta ca ei renunta definitiv la forum din cauza divergentelor aparute pe marginea subiectului
-43 pentru a spune 'cauta intai pe google si daca nu gasesti nimic despre becuri atunci intreaba pe forum'
-16 posturi unde doi membri poarta o discutie total paralela cu subiectul
-14 posturi in care li se atrage atentia sa foloseasca mesajele private sau e-mailul
-1 moderator care sa avertizeze ca daca nu se inceteaza cu mesajele aiurea va inchide topicul
-1 membru nou al forumului care raspunde la 6 luni dupa ultimul post si totul o ia de la inceput...
“Putini sunt cei care stiu, cat de putin ar trebui sa stie, ca sa stie, cat de putin stiu de fapt”
William Shakespeare

http://www.flickr.com/photos/34567649@N07/

http://www.patrimoniuromanesc.ro/

"Exista ceva mai greu de suportat decat frigul, foamea si intunericul, e rusinea fata de propria lasitate" Vasile Gogea, 20 decembrie 1989

Image
User avatar
Posts: 679
Joined: 05.06.2007 18:35
Location: sibiu
PostPosted: 15.01.2010 21:37
sotia intelegatoare http://prezentul-simplu.blogspot.com/20 ... toare.html :))
“Putini sunt cei care stiu, cat de putin ar trebui sa stie, ca sa stie, cat de putin stiu de fapt”
William Shakespeare

http://www.flickr.com/photos/34567649@N07/

http://www.patrimoniuromanesc.ro/

"Exista ceva mai greu de suportat decat frigul, foamea si intunericul, e rusinea fata de propria lasitate" Vasile Gogea, 20 decembrie 1989

Image
User avatar
Posts: 2
Joined: 29.06.2010 09:38
PostPosted: 06.07.2010 11:15
Un medic citeste in birou un ziar. Intra o pacienta si incepe sa-si ridice fusta. Medicul priveste si spune: "Mai sus!" si citeste mai departe. Ea ridica fusta mai sus. El ii repeta: "Mai sus!" si iarasi se intoarce la ziar. Ea il asculta si ridica fusta si mai sus. Atunci el ii spune: "Domnisoara, ginecologul e mai sus!".

Posts: 29
Joined: 24.10.2009 02:48
PostPosted: 12.07.2010 19:02
Doctorul american spune:
- La noi, in America, medicina e asa de avansata, ca scoatem un rinichi de la unu', il transplantam la altu' si dupa 6 saptamani ala deja isi cauta de lucru!
Doctorul german raspunde:
- E nimica toata; la noi, in Germania, scoatem un plaman de la unu', il transplantam la altu' si dupa 4 saptamani ala deja isi cauta de lucru!
Doctorul rus spune:
- Nici asta nu-i mare scofala; la noi, in Rusia, scoatem 1/2 de inima de la unu', o transplantam la altu' si dupa 2 saptamani amandoi deja isi cauta de lucru!
Se ridica doctorul roman si raspunde:
- N-avem ce sa comparam, toti sunteti inapoiati fata de noi; la noi, in Romania, am luat cativa fara creier si fara inima, i-am pus in fruntea tarii si acum toti ne cautam de lucru...

Posts: 4
Joined: 29.07.2010 21:22
PostPosted: 29.07.2010 21:25
Doi ardeleni, Ion si Vasile.
Ion catre Vasile:
- Ma Vasalie, sai ca-ti manca cainele slana!
Vasile:
- Apoi manca pe muma-sa ca brisca-i la mine.
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 24.02.2011 01:25
O doamnă şi-a dat plapuma la reparat şi i-a trimis plăpumarului următoarea scrisoare:
"Stimate domn, vă rog, să executaţi lucrarea aşa cum ne-a fost înţelegerea. Eu pun la dispoziţia dv. faţa şi dosul, şi pe deasupra lâna mea, pe care, vă rog, să o scărmănaţi bine şi să o băgaţi pe ...toată, că mie îmi place să fie cât mai groasă şi cât se poate de lungă, pentru ca atunci când întind picioarele să nu iasă afară.
Dacă faceţi lucrarea ca lumea, v-o recomand şi pe soacră-mea! Dânsei îi este ruşine să vină, că nu ştie ce să facă cu dosul până spală faţa, care-i mult mai uzată. Vă rog să-i desfaceţi toate încreţiturile, ca să nu se lase la lucru. A ei poate să fie şi mai scurtă, dar să fie groasă, ca baba-i bătrână şi se încălzeşte greu..."



Sotul si sotia aveau un caine rau. Se hotarasc sa scape de el.
Sotul ia cainele se urca in masina si il duce la cateva strazi distanta, il lasa acolo.
Se intoarce sotul acasa si peste 2 ore, hop si cainele la usa.
A doua zi, se urca sotul in masina, ia cainele si il duce in alt cartier.
Se intoarce acasa, peste 2 ore, iar apare cainele la... usa.
A treia zi, ia asta cainele il baga in masina, da ture prin oras, o ia pe tot felul se strazi, se invarte...
Lasa cainele se urca in masina si pleaca. Peste 2 ore suna telefonul in casa. Raspunde nevasta.
Sotul:
- Nevasta, s-a intors cainele acasa?
- Da, s-a intors.
- Da-l la telefon ca m-am pierdut...

Posts: 3
Joined: 25.11.2011 22:03
PostPosted: 25.11.2011 22:47
Pensionarii povestesc:
- Craciunul este cea mai faina sarbatoare.
- Dar sa faci sex este mai placut!
- Adevarat, dar Craciunurile vin mai des...

Posts: 5
Joined: 15.03.2012 10:44
PostPosted: 15.03.2012 10:55
ahahaha ce bancuri tAri :)))
Last edited by Andrea06 on 21.03.2012 12:11, edited 1 time in total.

Posts: 5
Joined: 19.03.2012 09:00
PostPosted: 19.03.2012 09:12
cel cu bebele e horror..dar celelalte sunt amuzante rau:))
Last edited by ioana12 on 20.03.2012 09:59, edited 1 time in total.

Posts: 5
Joined: 20.03.2012 09:45
PostPosted: 20.03.2012 09:51
:)) sunt comice..si mai ales citite de dimineata ca mine iti inveselesc ziua;))
PostPosted: 21.03.2012 09:26
Iarna, un frig napraznic. Un cuplu foarte batran se pregateau de somn, incalzindu-se la gura sobei. Cautand o plapuma mai groasa, batrana zice:
-Mai tii tu minte barbate, in tinerete, inainte sa ma ceri de la mama, cum ma asteptai tu seara de seara la stejarul din fundul gradinii, eu ieseam din casa sa vin la tine si cu cata pasiune ne mai iubeam?
-Da...ce vremuri!
-Hai sa o mai facem odata ca pe vremuri, zice batrana, ca suntem batrani si nu se stie cat timp mai avem.
Entuziasmat de ideea nevestei, pleaca batranul la stejar. O asteapra si o asteapta si o tot asteapta pana se invineteste tot de frig si cum nu mai rezista, dupa vreo ora merge in casa unde o gaseste pe batrana infofolita in plapuma.
-Da bine mai nevasta, bine ca stai la caldura sub plapuma si eu te astept sa paralizez de frig in viscol langa stejar, de ce n-ai venit?
La care batrana raspunde sec:
-Nu m-a lasat mama!

Posts: 5
Joined: 21.03.2012 11:10
PostPosted: 21.03.2012 11:18
- Domnule doctor, am avut un cosmar toata noaptea: se facea ca trageam de o usa pe care scria ceva.
- Si ce scria?
- Impinge…
PostPosted: 23.03.2012 11:29
:)) saracu mosneag..:))..foarte tare:))

Posts: 5
Joined: 11.04.2012 10:08
PostPosted: 11.04.2012 10:16
"Gresiti, politicienii sunt cei mai usor de operat. N-au inima, n-au coloana, iar capul si curul sunt interschimbabile"..este genial acest banc :)) mai ales aceasta afirmatie:))
PreviousNext

Return to FUN

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron