SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Rebotezarea hotelului Bulevard

Si chiar daca ne laudam orasul suntem cu picioarele pe pamant. Pentru ca uneori lucrurile par sa se miste atat de incet, iar uneori parca nu se misca deloc...
Ce te deranjeaza cel mai tare in Sibiu?

Posts: 141
Joined: 12.07.2006 16:45
PostPosted: 22.06.2007 20:04
Si cladirea a fost vopsita intr-o culoare naspa.
User avatar
Posts: 34
Joined: 29.04.2006 19:58
Location: Sibiu
PostPosted: 22.06.2007 20:24
Noul Hotel "Continental Forum"

Image Image
User avatar
Posts: 1035
Joined: 13.05.2007 16:45
Location: Sibiu
PostPosted: 22.06.2007 20:52
"continental forum" ?!?!?! sper ca glumiti!!!! ce-i cu oamenii care se ocupa de denumiri?!?!?! "ramada"....acuma "continental forum"......doamne!!!! ce urmeaza?....."la grajdu' din sibiu"?!?!
ma abtin....sau nu....
User avatar
Posts: 368
Joined: 24.10.2006 20:39
Location: sibiu
PostPosted: 22.06.2007 21:24
la ramada nu prea avem ce discuta. ramada e un lant destul de mare de hoteluri si numele a fost cumparat.. in schimb, continental forum... suna a ... nici nu stiu cu ce sa compar.
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 22.06.2007 23:25
Ok.... Forum e destul de atipic pentru un hotel. Dar daca ne gandim, numele astea toate is lucrate astfel incat sa determine omul sa tina minte rapid hotelul cu pricina. Ramada.... un nume inventat, 75% din oamenii care vin in sibiu in vizita il uita imediat. Dar terminatia "Forum"... un cuvant cunoscut omului si totusi ciudat ptr un hotel, atunci vor fi 80% din oameni care vor TINE minte numele si care vor stii unde e bine de dormit si de mancat.

Cat despre culoara la numele hotelului.... albastrul ala iti sare imediat in ochi, vrei nu vrei. Eu am trecut azi cu masina pe acolo si fiind concentrat pe trafic am observat albastrul ala. Deci nici culoarea n-o fost pusa la abureala. Pe cand Continentalu vechi sau Ramada.... sorry, dar alea-s nimicuri pe langa ex-Bulevard. ;) Conti-vechi e prafuit si marcat de "istorie" de zici ca acuma il baga in pensie, iar (G)Ramada are o culoare tampita. tot ce-mi place de la turnu ala de control e ce-i la parter. noaptea se vede super fain. in rest, nici nu ma uit in sus ca ma zgarie pe retina.

Si daca tot vorbim de hoteluri.... mie in continuare imi pare rau de Imparatul Romanilor..... e hotel cu "traditie" (vorba aia), o cazat o groaza de personalitati, e in centru si e pe cat se poate de frumos. dar nu este la calitatea la care ar trebui sa fie. ar fi trebuit sa se investeasca cu milioane de euro in el, pentru ca ar aduce un profit de zile mari. dar ca intotdeauna, romanu sta si asteapta sa-i pice casa-n cap si abia dupa aia pune mana pe ciocan si cuie si incepe sa renoveze. Imparatul Romanilor trebuia la ora actuala sa fie undeva la 4 sau chiar 5 stele. Dar na... cazuri de genu asta am mai vazut si in Cluj, Brasov sau Satu-Mare.
User avatar
Posts: 770
Joined: 29.12.2006 20:37
Location: Sibiu
PostPosted: 22.06.2007 23:29
D asa e , ai dreptate. Imparatul Romanilor ar merita mai mult!
User avatar
Posts: 368
Joined: 24.10.2006 20:39
Location: sibiu
PostPosted: 22.06.2007 23:39
Fly_away wrote:Ramada.... un nume inventat,

da de curiozitate un search pe google si ai sa vezi ca hoteluri ramada exista in toata lumea. cu siguranta orice turist mai umblat prin lume va tine minte hotelul ramada prin simplul fapt ca poate a si dormit odata in unul pe cand.... forum? hmm
User avatar
Posts: 770
Joined: 29.12.2006 20:37
Location: Sibiu
PostPosted: 22.06.2007 23:42
Lasa ca nu e chiar Forum e Continental Forum. Continental are renume in tara si nu numai.
Sa asteptam poate aduc explicatii de ce "Forum".
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 22.06.2007 23:43
Hmmm....daca ar fi asa de simplu pe cat am vrea noi!
Oare pentru acordarea "stelutelor" se tine cont numai de milioanele de EUR care sunt inauntru? Sunt o gramada de criterii de care se tine seama printre care si faptul ca are parcarea laterala e un dezavantaj, pe cand la noi, imparatul are parcarea in spate. Ajung stelele pe care le duce cu mare greutate....
Ar trebui sa fim happy ca nu le pierde....
E de-a dreptul ironica conjunctura, ma rog, orice conjunctura! Chiar daca s-ar fi pastrat numele "bulevard", cu siguranta ca i s-ar fi parut desuet cuiva, asa cum acum mi se pare si mie foarte invechit prosperul continental!
Ar trebui sa incerce niste nume mai apropiate de mine, de tzontzonel si tzontzonica, viitorii proprietari de hoteluri ori big cladiri, stiu eu: RAHAN-CARTEA JUNGLEI, TOM SI JERY, ESMERALDA, TANAR SI NELINISTIT, CHEPTAN JAN LUC PICARD sau STEAUA-DINAMO 0-5.......
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 23.06.2007 00:17
Ha.....ha.... trebuia sa rad? :investigate: Lasa tzontzoneii sa se traga de chilotei ;)

Tudor_x... am dat search pe google si am vazut ca-i un mare lant hotelier Ramada asta, dar na, i stick to my opinion: nu e un nume adecvat pentru Romania si nici pentru Sibiu. Dar na, nu eu stau acolo, nu-i hotelu meu si nici nu ma vad muncind acolo ;)
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 23.06.2007 00:35
hmm.....in chintesenta, e de-a "rasul-plansul" orice are legatura cu mentalitatea romanului!
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 23.06.2007 00:44
Da si nu...

Posts: 599
Joined: 21.05.2007 18:41
PostPosted: 23.06.2007 18:22
JENANT

Hotelul Bulebard era unul dintre simbolurile al Sibiului.
Continetnatl Forum suna anapoda.
Despre parcarile cladirii (nu-i spun nici hotel nici sediu de birouri) de pe Sc de Inot colt cu Justitiei un zvon urat ce circula anul trecut spunea ca se va desfiinta spatiul verde din mijlocul str. Sc de Inot si se vor face parcari... Deocamdata, din fericire, nu s-a intamplat asa ceva. Dar nu ar fi exclus, la ce edili avem...

Posts: 599
Joined: 21.05.2007 18:41
PostPosted: 23.06.2007 18:24
Hotelul bulevard, ultimele zile...
Attachments
hotel bulevard.JPG
(217.94 KiB) Downloaded 184 times
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 23.06.2007 23:50
chisi wrote:JENANT

Hotelul Bulebard era unul dintre simbolurile al Sibiului.
Continetnatl Forum suna anapoda.
Despre parcarile cladirii (nu-i spun nici hotel nici sediu de birouri) de pe Sc de Inot colt cu Justitiei un zvon urat ce circula anul trecut spunea ca se va desfiinta spatiul verde din mijlocul str. Sc de Inot si se vor face parcari... Deocamdata, din fericire, nu s-a intamplat asa ceva. Dar nu ar fi exclus, la ce edili avem...


Nu se va desfiinta niciun spatiu verde de acolo. Stai linistit. Cat despre "la ce edili avem".... ma rog, fiecare cu gandirea sa si cu partidul sau, nu?
PreviousNext

Return to Asta nu...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron