SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

BAN?

Aici asteptam mesajele voastre in legatura cu eventualele probleme intalnite pe acest forum, tot aici va vom anunta despre fiecare modificare a forumului.
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 30.06.2007 16:06
Poate e o masura dictatoriala care contravine dreptului de libera exprimare, Constitutiei si altor reulamente si etc-uri, dar, pentru Dumnezeu, nu se pot bana userii tampiti de genu viorell si acum victorscu care desi sunt avertizati, tot aia fac?
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 30.06.2007 17:00
BAN... ce inseamna ban?
-inseamna ca acum eu decid sa banez un user.
Ce ii banez?
-Banez nickul.
Ce am rezolvat?
-Nimic pentru ca e de neam prost si isi face alt nick si continua sa spameze forumul. Mai pot bana ipul dar risc , ca intr-o zi sa ma conectez eu sau tu sau oricare alt utilizator care e pe RDS (de ex , pentru ca sunt ipuri dinamice si se schimba la fiecare conectare).
Ce pot sa fac eu ca admin?
Sa sterg manual posturile care fac spam si sa va cer scuze voua care poate ati postat acolo si am sters si postul vostru.
Am o rugaminte , cand mai vedeti asemenea posturi sa nu le respundeti chiar daca stiu ca va vine sa le ziceti ca sunt nesimtiti si de neam prost, asta pentru ca nu vreau sa sterg si posturile voastre in momentul in care sterg subiectele care fac spam.
Cea mai bună metodă de a-l face pe Dumnezeu să râdă este să-i povesteşti planurile tale de viitor.
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 30.06.2007 17:16
Saru' mana de lamurire!
Pacat ca doar atat...
We will always be so much more human than we wish to be...

Posts: 3
Joined: 30.06.2007 16:11
PostPosted: 01.07.2007 05:58
prietene eu sunt nou pe sietul asta doar ieri m-am inregistrat asa ca fii mai atent pe cine faci idiot ,iar despre cei care au ceva de spus de rau despre sibiu sa le fie rusine si trebuie ignorati.mersi

Posts: 3
Joined: 30.06.2007 16:11
PostPosted: 01.07.2007 06:19
pt dreamwind55

din respect pt administratorul acestui forum ,ti-as spune ceva de dulce dar nu pot pt ca esti femeie si nu i-mi sta in caracter ,incearca data viitoare sa fii mai atenta cu cuvintele pe care le folosesti .oricum sunt mai sibian decit tine si de aceea nu comentez.tot respectul pt sibieni si orasul asta meserias in care traim.mersi
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 01.07.2007 07:24
victorscu, singurul motiv pentru care dream s-a legat de nickul tau este acela ca ai facut spam cu acel forum in mai multe locuri pe forum la noi. Nu iti spunea nimeni nimic daca il afaugai doar la forumuri de siteuri din sibiu. Dupa toate spamurile care au fost in ultima saptamana acel forum nu va mai avea loc nici acolo.
Iti garantez ca daca posturile tale vor fi la subiect nu va avea nimeni nimic cu tine.
Numa bine
Cea mai bună metodă de a-l face pe Dumnezeu să râdă este să-i povesteşti planurile tale de viitor.
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 01.07.2007 07:58
victorscu wrote:oricum sunt mai sibian decit tine

"Sibian" face parte din adjectivele care nu suporta grad de comparatie. ex. Viu-si mai viu-cel mai viu.

Nu m-am legat de o potentiala origine, ci de spam. Spui ca respecti Sibiul si etc...iar pe forumul la care dai link gasesti contrariul.


Incet cu pianul pe scari!
We will always be so much more human than we wish to be...

Posts: 3
Joined: 30.06.2007 16:11
PostPosted: 01.07.2007 18:17
cum sa fac spam cind nu am postat nimic ,m-am inscris acum doua zile,dar se pare ca pt voi totul este spam ,arata-mi unde am facut spam si daca este adevarat ma retrag,va las pe voi va las pe voi sa va da-ti cu parerea ca vad ca o face-ti foarte bine.fuck the spam
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 01.07.2007 23:01
victorscu wrote:fuck the spam


Unii mai devreme, altii mai tarziu, insa cu totii ne gasim un scop in viata! Si uite asa imi aduc aminte de "iubiti-va pe tunuri"...
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 02.07.2007 05:55
30.06.2007 la ora 08:04, de pe IP'ul 86.122.59.28, subiectul CCCE si mesajul : link catre acel forum care am decis ca nu o sa mai apara la noi pe forum.
Cum spuneam e loc pentru oricine vrea sa discute pe forum , dar nu si pentru spameri. See ya
PS(nu trebuie sa te retragi daca intentia cu care ai intrat pe forum a fost sa participi la discutii. )
Cea mai bună metodă de a-l face pe Dumnezeu să râdă este să-i povesteşti planurile tale de viitor.
User avatar
Posts: 593
Joined: 30.01.2004 10:43
PostPosted: 03.07.2007 13:13
got toys???? need guns? v`ash recomanda o metoda de relaxare dar ash face reclama si nu doresc ....
BAN - incercarea de interzicere a persoanelor care deraiaza rau de tot de la realitatea bunelor maniere si uzantze sociale, de la capacitatea naturala de gandi si de a respecta semenii ... cu toate ca itzi vine sa`i iei gatu` cu toporu` ala ciuntit, dar noah ... respecta si da shanse, poate ishi revine etc.

luciano ... continua ceea ce faci, nush daca am mai vazut asemea "arbitru" la viatza mea pe forumuri si net ... saru`mana nenea ... tãtã stima ca o meritzi, la modul cel mai serios posibil zis - la mine, cam greu cu seriozitatea, doar ma shtii, m`am chinuit juma` de ora sa gasesc aceste cuvinte:P. sper ca peste vreo 50 de ani sa citim topicul asta si sa ne aducem aminte zambind, dandu`le bobarnace nepotzilor carora le vom lasa moshtenire acest site, nick`uri si ideologii de discutzii pe forum ... spunandu`le ... bre mucoshilor, pe vremea noastra eram jupâni, nu ciumegi ca voi ...
TOT IO!!!
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 13.03.2008 11:42
vad ca in ultima vreme sunt persoane care chiar nu vor sa vorbeasca civilizat , am mai pierdut un pic de timp pentru a face partea cu BAN temporar.

De acum inainte userii care nu stiu sa vorbeasca civilizat vor primii BAN TEMPORAR, 3 banuri temporare duc la un ban permanent.

Primul BAN este de 3 zile, urmatorul 1 saptamana iar urmatorul 2 saptamani !

Primul user care a fost banat este AdyR, sper sa inteleaga mesajul ... de data asta .
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
PostPosted: 13.03.2008 15:31
Am primit BAN si nu imi convine.

Indiferent, cine ai fi, nu DA lectii.

ADMIN UPDATE: Acest mesaj a fost trimis de AdyR2008
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 13.03.2008 16:23
AdyR, speram sa ai bunul simt si sa astepti sa-ti expire BAN-ul .. dupa care sa continui cu mesaje mai civilizate.

Asta e mesajul pt care ai primit ban : Ca sa il lingi tu, lingaule.
Acum cateva saptamani ai mai bagat un mesaj pt care luciano ti-a trimis un privat, pt ca asa a procedat si cu alti useri care au depasit limita bunului simt .. in trecut.

NU O SA REZOLVI NIMIC DACA ITI FACI ALTE CONTURI NOI. singura chestie care o faci e sa imi dai mie de lucru, dar nici o problema, recunosc ca sunt Workaholic

Toate conturile noi vor fi sterse.

Return to www.sibiul.ro/forum

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron