SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Inconstienta spectatorilor

Si chiar daca ne laudam orasul suntem cu picioarele pe pamant. Pentru ca uneori lucrurile par sa se miste atat de incet, iar uneori parca nu se misca deloc...
Ce te deranjeaza cel mai tare in Sibiu?
User avatar
Posts: 14
Joined: 22.01.2004 22:14
Location: Sibiu
PostPosted: 31.07.2005 21:56
Daca ati fost sa vedeti probele de pe santa de la raliul sibiului 2005 si daca veti merge in curand peacolo veti vedea cat de inconstienti sunt majoritatea oamenilor. Dak vrem sa avem locuri frumoase in continoare cand mergem la un gratar la iarba verde sau intr-o plimbare cu bicicleta ar trebui sa nu ne fie greu sa caram gunoiul pana la masina si apoi acasa sau pana la primul tomberon si chiar daca am fii pe jos sau cu bicicleta niste pungi goale si cateva sticle sau doze nu cred ca sunt grele pentru a fi carate

Cum zice sasul "lange Rede kurzer Sinn" adica:Vorba lunga sens scurt sau sloganul romanes Vorba lunga saracia omului

concluzia:NU MAI ARUNCATI GUNOAIELE ORIUNDE CI LA GUNOI UNDE LE E LOCUL

PS: Impactul vizual cred k este mult mai mare iar din cate imi aduk aminte parca ai facut chiar si o poza ovisopa asa ca te rog dak o gasesti puneo sa vada romanul cum arata dupa el.....10x[/b]

Posts: 1
Joined: 02.08.2005 19:41
PostPosted: 02.08.2005 19:44
Ai perfecta dreptate!
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 06.08.2005 10:10
Ala e un comportament tipic pt multi romani, am observat asta si in Cisnadioara , la Piatra Broastei , in dreptul fiecarui loc de foc era o gramada de gunoi, sticle si alte resturi care raman dupa o iesire la iarba verde :evil: , noroc ca mai sunt unii care tin la natura : Valea Cisnadioarei, curata ca lacrima
Attachments
gunoaiele-de-pe-santa.jpg
Pungi, sticle, doze, conserve si multe alte gunoaie lasate pe Santa dupa Raliul Sibiului 2005
(192.44 KiB) Downloaded 395 times
User avatar
Posts: 593
Joined: 30.01.2004 10:43
PostPosted: 10.08.2005 15:10
Românie plai de dor.. cu dor.. etc
TOT IO!!!
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 10.08.2005 21:08
Vreau doar sa adaug, faptul ca tot ce vedem de cate ori iesim la "iarba verde" time putin de cei 7 ani de acasa. E drept ca unii au inceput scoala mai devreme dar e vorba de bunul simt al fiecaruia si..... cand vad questiile aste vb singur si-mi spun ca suntem o "rasa" de tot kktu.
Scuzati-mi expresia dar asta e adevarul....
din pacate
Cea mai bună metodă de a-l face pe Dumnezeu să râdă este să-i povesteşti planurile tale de viitor.

Return to Asta nu...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests