SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Fotbalul sibian

Si chiar daca ne laudam orasul suntem cu picioarele pe pamant. Pentru ca uneori lucrurile par sa se miste atat de incet, iar uneori parca nu se misca deloc...
Ce te deranjeaza cel mai tare in Sibiu?
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 22.02.2008 22:11
hehe..a spus cuvantul ala...
Blogurile- s facute de amarati care nu au viata persoanla sau daca au un dram, trebuie sa si-l expuna ca dovada a existentei lor. Sunt genul de oameni carora daca le spui ca afara ninge, te roaga sa le dai un link...
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 23.02.2008 00:32
pai dak ii sa o luam cu stadionul k o treaba electorala hai sa o luam asa si cu parcurile si cu noile autobuze d la tursib si cu renovarea cladirilor istorice si a centrului si multe altele, toate pana la urma sunt o treaba electorala nu? :)


Cat despre blogul ala, adyR am tot respectu pt tine si nam nimik impotriva ta dar se vede d la o posta k ii un blog d amator, lucrez in domeniu cat d cat si trebuie sa fi tembel sa nuti dai seama k ii facut d un incepator.

Situaţia utilizatorului
În Blogger din februarie 2008 adik de ceva zile cat a durat crearea reportajului :)



Cat despre firma Geiger nu vad zau ce legatura are cu Videanu....

Posts: 344
Joined: 18.03.2007 18:12
Location: Romania
PostPosted: 23.02.2008 12:34
dreamwind obsev ca esti paralela in tot.
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 23.02.2008 12:43
pot fi si sinuoasa, dar cred ca m-ai pierde de tot...
We will always be so much more human than we wish to be...

Posts: 344
Joined: 18.03.2007 18:12
Location: Romania
PostPosted: 23.02.2008 12:56
dreamwind55 wrote:pot fi si sinuoasa, dar cred ca m-ai pierde de tot...


atunci.. Te sfatuiesc sa ii pupi in cur pe toti, si peste 10-20 ani tot in starea de acum sa fii.

Sau poate ai si tu ceva interese, de iti bati clanta asa mult.
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 23.02.2008 13:01
Nu te-am intrebat cu cine o sa votezi si cu cine nu. Din partea mea voteaza si cu Vadim, ca nu-i problema mea.

Eu oricum nu o sa mai postez pe aici, din simplul motiv ca devine o chestie mizera, politicianista si de mahala.
Enjoy the silence
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 23.02.2008 13:12
adi R e mic si da din picioare.. Fie va mila, bagati-l si pe el in seama un pic...
Fly are dreptate. Deviem de la subiect.
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 23.02.2008 13:17
adyR wrote:Are curaj si sange-n coaie. Merita tot respectul.



NO COMMENT
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 23.02.2008 13:19
adyR wrote:Te sfatuiesc sa ii pupi in cur pe toti(...)
(...)bati clanta asa mult.


NO COMMENT
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A

Posts: 599
Joined: 21.05.2007 18:41
PostPosted: 23.02.2008 20:55
Lasati-o in fasole. Sibiul nu a avut NICIODATA fotbal performant. Interul trebuia sa fie in A deoarece aici era Nicu Ceausescu.
Apoi...
User avatar
Posts: 37
Joined: 10.03.2006 17:24
Location: Sibiu
PostPosted: 25.02.2008 00:15
Acum ca s-a lamurit toata lumea ca domn' primar nu a "facut campanie electorala" vin cu un nou link....oare ce il incurca sala asa de sport?!? E clar ca primarul e impotriva sportului in Sibiu... http://www.sibianulonline.ro/sport/joha ... ri-2409940
Image
Sibiu Capitala Cultural Europeana 2007
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 25.02.2008 00:37
imi calc pe "promisiune" si mai postez inca o data pentru ca ma dor ochii mai rau ca de la ceapa sau usturoi la fiecare replica adyristica sau mihaitzata!!!!!!

Einstein avea o vorba: "Universul si prostia sunt infinit de mari, insa despre prima optiune sunt nesigur daca e adevarat". Voi doi mari luceferi luminati de bezna superficialitatii infinite ati inceput sa va contraziceti pe voi insiva!

Mai inainte s-a postat: "Johannis ne umple de datorii, ce nesimtit! Cum indrazneste sa faca aeroport si centru aratos si sa ne bage in datorii?" Si acuma? "Johannis nu vrea sa investeasca bani in stadion de enshpemii de locuri".... ca ASTA e vital pentru Sibiu, frate! Un stadion!!!! Voi va dati seama, dragi membrii ai acestui forum? Ce grava e situatia?! Rebelutzo, Hihi, Dreamwind, Herr Georg, Gigele, Snip3r, Quo_Vadis, Mojo... e clar.... daca Sibiul nu are stadion ciumeg noi nu vom mai avea oxigen de respirat!!!!!!! :lol:

Daca Johannis ar fi acceptat aceasta investitie acuma ar fi suprasolicitat capacitatile tuturora. Voi va dati seama cati bani trebuie pentru asa un proiect? Nu credeti ca e mai important sa avem mai intai strazi bune, un aeroport pus la punct, o gara functionabila si o centura terminata? Eu asa cred!

Si cu asta chiar am terminat de postat aici. (Auzi omule... "a refuzat SANSA...." LOOOOOOOOL)
Enjoy the silence
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 25.02.2008 00:46
Domnul Mihaitza citez din articolul prezentat de dumneavoastra "Investiţia de la Timişoara se va cifra între 8 şi 11 milioane de euro, administraţia locală fiind principalul finanţator la proiectului." Si acum va intreb dupa un an plin de evenimente ,spectacole si alte manifestari credeti k sibiul mai este dipus sa mai faca n-spe credite pt o sala polivalenta? Nu de alta dar si asa am vazut k sau ales multi sa scoata ochii k acum platesc la administratia publica creditele pe care lea facut primaria anul trecut, am vrut distractie si renume, atunci ciocu mic si contribuim fiecare pt k la toti nea placut sa fim sibieni europeni.

Posts: 11
Joined: 23.01.2009 17:30
PostPosted: 29.01.2009 10:57
Am si eu cateva remarci. Sibiul intr-adevar nu este in topul oraselor cu traditie la nivel inalt (divizia A), iar in ziua de astazi moral este ca echipa sa fie sustinuta/sponsorizata cam 90% cu capital privat.

Dar este mare pacat ca nu putem avea macar o echipa de liga a2a. Imi aduc aminte cu nostalgie de zilele copilariei cand asteptam cu mare nerabdare tot a doua Duminica pentru a merge sa-i vad pe Soimii Sibiu. Era o atmosfera unica, ce nu cred ca se va mai repeta curand. Apoi a venit Inter, dar desi performantele lor au fost mult peste cele ale Soimilor, parca ceva se pierduse...

PS. Daca mai aveti poze/programe de la acele meciuri cred ca ar fi binevenite niste upload-uri pentru nostalgici.
User avatar
Posts: 679
Joined: 05.06.2007 18:35
Location: sibiu
PostPosted: 29.01.2009 13:27
nu-mi mai exprim si eu dezamagirea inca o data k n-are rost... incepem sa ne resemnam. pe de alta parte insa, decat cu niste patroni gen becali, copos, mititelu, borcea si imagini cum au gloria bistrita si ceahlaul piatra-neamt (nici interu nu cred ca era vazuta prea bine la capitolul asta) mai bine ca nu avem echipa de liga 1. ma bucur ca nu suntem in aceeasi mocirla, si chiar nu-mi lipsesc mancatorii de seminte, trimiterile la cratita si injuraturile iesite din gura frustratilor care nu pot urmari un meci fara sa-si exprime nemultumirile intr-un mod mai civilizat.

niste poze:
Attachments
brand.gif
brand.gif (4.49 KiB) Viewed 15522 times
“Putini sunt cei care stiu, cat de putin ar trebui sa stie, ca sa stie, cat de putin stiu de fapt”
William Shakespeare

http://www.flickr.com/photos/34567649@N07/

http://www.patrimoniuromanesc.ro/

"Exista ceva mai greu de suportat decat frigul, foamea si intunericul, e rusinea fata de propria lasitate" Vasile Gogea, 20 decembrie 1989

Image
PreviousNext

Return to Asta nu...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron