SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Modurile folosite de Forumul Sibiului

Aici asteptam mesajele voastre in legatura cu eventualele probleme intalnite pe acest forum, tot aici va vom anunta despre fiecare modificare a forumului.

Posts: 36
Joined: 21.02.2004 20:08
PostPosted: 28.02.2004 16:04
Salut ovisopa si ceilalti membri,
Sa va spun ca tare mi-a placut acest forum. Si as vrea sa aflu ce moduri ati folosit pentru imbogatirea lui (nu pentru a ma folosi de ele dar pur si simplu din curiozitate). Cel mai tare mi-a placut cum ati reorganizat structura forumului. Gender, Age, Atacement, Quick Reply si altele. Inca ce mia placut nespus de tare .. cind userul se inregistreaza deodata avatarul deja exista. Deasemenea combinarea culorilor intre moduri si template.
Bafta!
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 28.02.2004 16:59
neuron wrote:... Si as vrea sa aflu ce moduri ati folosit pentru imbogatirea lui ... Gender, Age, Atacement, Quick Reply si altele...


In legatura cu modificarile ti-ai cam raspuns la intrebari :lol: le mai zik si eu inca o data in ordinea adaugarii lor :
    - birthday MOD
    - attachment MOD
    - eXtreme MOD
    - SEO MOD ( search engine optimization )
    - QuickReply MOD
    - Post Icons MOD
    - Default avatar MOD
    - Gender MOD

si pe langa lista asta mai sunt si alte modificari :
    - am adaugat 130 de smiley face-uri
    - am schimbat toate iconurile de la PostIcon MOD
    - am modificat modul de navigare intre pagini (La subiectele care sunt multe raspunsuri si e nevoie de mai multe pagini pentru afisarea lor).
    - am aerisit footerul paginii, am scos lista cu ce poti si ce nu poti face, care nu era prea utila si am creat un tabel "Legenda" unde apar iconurile cu detalii despre semnificatia fiecaruia.

si probabil in viitor o sa simplific formularul de inregistrare care pentru utilizatorii incepatori este putin cam complicat, iar cei care sunt obisnuiti deja cu forumurile sigur stiu sa intre in profil si sa-si editeze optiunile :wink: .

see ya

Posts: 36
Joined: 21.02.2004 20:08
PostPosted: 28.02.2004 18:19
Da imi plac iconurile si cam mam speriat sa vad asa iconuri frumoase, stiam ca icoanele din acest mod sunt standarte (urate). De smileuri, am gasit si eu din mai multe linckuri niste smileuri diferite dar cu forma aceeasi si vreau sa le introduc undeva cat mai repede, sunt foarte cool.
si probabil in viitor o sa simplific formularul de inregistrare care pentru utilizatorii incepatori este putin cam complicat, iar cei care sunt obisnuiti deja cu forumurile sigur stiu sa intre in profil si sa-si editeze optiunile
. Exista sa un mod .. cind vrei sa te inregistrezi nu treci prin faza de "Accept Terms".Modul se numeste 'COPPA destroy in agreement' Lam atasat.
Bafta !
Attachments
agreement.zip
Modul ce face sa dispara etapa de Agreement !
(625 Bytes) Downloaded 564 times

Posts: 36
Joined: 21.02.2004 20:08
PostPosted: 28.02.2004 18:34
Stiu o sursa cu o multime de moduri utile. Sunt in limba rusa (eu stiu limba rusa la perfectie). In caz ca vrei sami spui ca ti le trimit.
Apropo: nu am observat ca si modul de dizolvare a agreementului e in limba rusa (nu e mod dar un fel de hack).
PostPosted: 29.02.2004 17:50
pai sa nu ma intelegi gresit dar eu nu tin neaparat sa am cat mai multe moduri instalate ... am instalat ce am crezut eu ca e nevoie, ceva care sa ajute utilizatorii ... moduri sunt cu sutele.. sunt o gramada de situri in engleza :lol: .. si totusi cam ce moduri au rusii aia .. ce ti s-a parut tie interesant acolo ???

see ya

Posts: 36
Joined: 21.02.2004 20:08
PostPosted: 29.02.2004 18:00
:) pai sunt undele moduri rusesti care alte siteuri nu au.

Posts: 36
Joined: 21.02.2004 20:08
PostPosted: 29.02.2004 18:00
Eu nu pot sa gasesc modul 'Default avatar Mod' :). De unde l-ai gasit ?
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 01.03.2004 10:29
neuron wrote::) pai sunt undele moduri rusesti care alte siteuri nu au.


zi-mi niste situri rusesti care sunt MODificate .. ce tzi s-a parut mai interesant .. sa vedem despre ce e vorba.

neuron wrote:Eu nu pot sa gasesc modul 'Default avatar Mod' :). De unde l-ai gasit ?


:!: Intotdeauna sa dai un search pe google .. :!:
cand cauti ceva, nu te rezuma doar la un site ... sunt o gramada de alte site-uri care au MODificari ineteresante.

see ya :!:

Posts: 36
Joined: 21.02.2004 20:08
PostPosted: 01.03.2004 18:37
:) eu stiu. Am dat search la google .. phpbbmods ! Si .. mi dat rezultat dar am crezut ca faci download cu o arhiva. Stii ce e straniu ? Bithday MOD .. scrie in faq ca e greu de instalat si dureaza ~ 20 min. La tine cat a durat ~ ?

Posts: 36
Joined: 21.02.2004 20:08
PostPosted: 01.03.2004 18:46
As mai vrea sa te intreb. Daca ii instalez EasyMod gender mod, atach .. birthday vor fi instalate usor ?
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 02.03.2004 08:03
:) eu stiu. Am dat search la google .. phpbbmods ! Si .. mi dat rezultat dar am crezut ca faci download cu o arhiva. Stii ce e straniu ? Bithday MOD .. scrie in faq ca e greu de instalat si dureaza ~ 20 min. La tine cat a durat ~ ?


.. pai ca arhiva l-am downloadat, daca dai pe google "birthday MOD download" sigur primul rezultat din google are un link spre o arhiva sau ceva.

La mine a durat mai mult .. ala a fost primul MOD instalat de mine... creca am stat vreo 40 de minute :( .. sau la attachment MOD .. nici nu mai stiu dar parca si attach MOD se instaleaza mai greu ... adika ii mult de modificat ca in rest ii tot copy -> paste .

Nu am lucrat cu easy mod ! sincer sa fiu nu stiu ce face , dar parca am citit undeva ca daca ai alt template, nu cel original de la phpbb, nu prea merge .... Incearca tu si zi-mi si mie cum a mers :lol:

acum am luat niste bbcode MOD's (am vazut pe forumu ala pus de tine) si is misto, am vazut ca sunt easyMOD compliant , fisierul e de tip .mod ... dar daca vrei sa-l citesti ori ii schimbi extensia ori il deschizi cu ceva .. ca e un simplu txt defapt :).

mai vbb

see ya
Last edited by ovisopa on 12.02.2007 19:35, edited 1 time in total.

Posts: 36
Joined: 21.02.2004 20:08
PostPosted: 02.03.2004 19:02
EasyMod -> este modul ce usureaza instalarea modurilor (nu e pe toate modurile testat). In sa birthday, gender si altele merg ca pe unt.
User avatar
Posts: 593
Joined: 30.01.2004 10:43
PostPosted: 03.03.2004 09:22
ahhh .... ce iq tre` sa am ca sa ma bag si eu in conversatia voastra?
TOT IO!!!
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 03.03.2004 10:06
neuron wrote:EasyMod -> este modul ce usureaza instalarea modurilor (nu e pe toate modurile testat). In sa birthday, gender si altele merg ca pe unt.


ma gandesc si eu ca e pt instalarea simpla a MODificarilor , doar ca nu l-am instalat niciodata ... si eu cred ca MODificarea trebuie facuta in asa fel incat poate fi executa de easymod ... banuiesc ca easy mod are un admin ceva in care ii dai pathu' catre fisierul modificare.mod si el isi face treaba in functie de ce scrie prin fisieru ala .. ai vazut ca sunt reguli stricte pentru crearea unui fisier de instalare a modificarilor.

grumy78 wrote:ahhh .... ce iq tre` sa am ca sa ma bag si eu in conversatia voastra?


pai daca nu ai nici o treba cu instalarea de forumuri n'are rost sa te bagi :lol:

see ya all

Posts: 36
Joined: 21.02.2004 20:08
PostPosted: 03.03.2004 19:06
Code: Select all
##############################################################
## MOD Title:          Gender
## MOD Author:         Niels < ncr@db9.dk > (Niels Chr. Rшd) http://mods.db9.dk
## MOD Description:    This mod will add a Gender field into
##                     users' profile. Il may display "Gender: |image|"
##                     in posts too (optional).
## MOD Version:        1.2.5
## Compatibility:      2.0.5->2.0.6
##
## Installation Level: Moderate
## Installation Time:  [b]20 to 30 Minutes[/b] ([b]1mn[/b] by EasyMOD of Nuttzy)
## Files To Edit:      8 + 3 optional


Cum crezi este diferenta intre 20-30 de minute de instalare si 1 minuta :D

Return to www.sibiul.ro/forum

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron