SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Jennifer Rush azi la voi acasa..

Toti avem preferinte muzicale, unii asculta dance, altii rap sau rnb altii manele. Care crezi ca sunt cele mai bune piese ale momentului?

Posts: 2048
Joined: 24.10.2006 14:53
PostPosted: 27.09.2008 12:21
N-ar strica sa mergeti s-o vedeti si s-o auziti...poate va dati seama ce inseamna voce...Nici Dr. Alban nu-i de aruncat la gunoi...
Cat despre Lambada...
Ma baieti..aveti totul acolo si nu va miscati...

Astazi aveti spectacolul...
In special Jeni Färasu merita atentie...

Georg Schoenpflug von Gambsenberg, Ulm/Söflingen, Deutschland

P.S.Scriu aici obligat fiindca Evenimente Sibiene e iarasi blocat de Spam..daca ma bag acolo..nu-l mai poate sterge nimeni...paduchele naibii s-a bagat in vreo doua-trei locuri parca...
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 27.09.2008 14:29
Asa e. Jeni Faras (asa scriam in oracole cand eram mica la intrebarea "Ce cantaret/eata va place?") merita. Are voce si trece peste timp si moda. Dar Dr. Alban? Ruslana? Kaoma? Nu spun ca nu canta bine. Spun doar ca fac parte din praful in ochi aruncat Sibenilor de Carabulea. Iaca, el a inteles cel mai bine principiul "Paine si circ" In cazul asta, doar circ. Painea se pricepe mai bine sa o ia decat sa o dea. Sibienii stiu de ce. In curand, Carabulea va fi actionar majorita la intreprinderea numita SIBIU-Hermannstadt. Biznisu e biznis. Dar sa nu se prefaca acum ca ii pasa.
We will always be so much more human than we wish to be...
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 28.09.2008 13:55



"Jennifer Rush azi la voi acasa.."

hm.... este doar casa noastra oare !?






Last edited by GAS on 28.09.2008 16:27, edited 1 time in total.
User avatar
Posts: 679
Joined: 05.06.2007 18:35
Location: sibiu
PostPosted: 28.09.2008 14:05
poze de la concert n-are nimeni in special cu ruslana ca la "dom'soara" cred ca a adormit toata piata. app, ce chef de vorba avea. si daca tot vorbim de voce nu stiu cu ce e mai deosebita jeniffer decat ruslana. sa stai pe loc si sa canti nu cred ca e tot una cu dansul nebun caracteristic ruslanei in timp ce canta. si nu cred ca am auzit-o gafaind mai mult decat o data in tr-una din pauzele dintre melodii. fata asta chiar are plamani si conditie fizica. ca sa nu mai vorbim de alte aspecte fizice... ;)
“Putini sunt cei care stiu, cat de putin ar trebui sa stie, ca sa stie, cat de putin stiu de fapt”
William Shakespeare

http://www.flickr.com/photos/34567649@N07/

http://www.patrimoniuromanesc.ro/

"Exista ceva mai greu de suportat decat frigul, foamea si intunericul, e rusinea fata de propria lasitate" Vasile Gogea, 20 decembrie 1989

Image
User avatar
Posts: 679
Joined: 05.06.2007 18:35
Location: sibiu
PostPosted: 28.09.2008 14:13
mersi gas. clipurile tale au aparut in timp ce scriam. :D da ultimul nu e de la alt concert? ;)
“Putini sunt cei care stiu, cat de putin ar trebui sa stie, ca sa stie, cat de putin stiu de fapt”
William Shakespeare

http://www.flickr.com/photos/34567649@N07/

http://www.patrimoniuromanesc.ro/

"Exista ceva mai greu de suportat decat frigul, foamea si intunericul, e rusinea fata de propria lasitate" Vasile Gogea, 20 decembrie 1989

Image

Posts: 2048
Joined: 24.10.2006 14:53
PostPosted: 28.09.2008 15:17
yo adica adi wrote:poze de la concert n-are nimeni in special cu ruslana ca la "dom'soara" cred ca a adormit toata piata. app, ce chef de vorba avea. si daca tot vorbim de voce nu stiu cu ce e mai deosebita jeniffer decat ruslana. sa stai pe loc si sa canti nu cred ca e tot una cu dansul nebun caracteristic ruslanei in timp ce canta. si nu cred ca am auzit-o gafaind mai mult decat o data in tr-una din pauzele dintre melodii. fata asta chiar are plamani si conditie fizica. ca sa nu mai vorbim de alte aspecte fizice... ;)


in primul rand multumesc in numele sotiei mele Anna-Maria lui GAS ptr clipuri..era faiblesse a ei...Eu raman la Stones, Troggs (Wild Thing), Aretha Franklin, Joan Baez..Brenda Lee, Wanda Jackson....mai nou Aguilera, Duffy).....baza definitoriesi programatica pentru... era, clar: The Who: My Generation)....
Farasul a scos o singura melodie traznet..clar..dar vocea era (si este?!...) buna...cu raguseala si culoare..acum la ceilalti, chiar daca buni...totul suna steril si monocord...eu vreau sa aud voce umana imperfecta (caldura bovina cum scria Thomas Mann)...nu sinteza de MP3 sau mai nou MP4...
Gafaitul este o dovada certa ca tipa N-A FACUT PLAY-BACK...si ca eventual fumeaza..E adevarat..e BABA..dar inca merge..nu i-as asculta alte povesti..am un CD..dar aici aveti dreptate..adormi...
Ma gandeam si la PARINTII D-Voastra...
Daca m-as fi gandit la BUNICI ajungeam la Ray Charles,Aretha Franklin, Little Richard, Chubby Checker, poata pana la Jimi Hendrix..astea sunt topurile mele..nu-l uit pe Bob Dylan...de fapt aici merg eu...si mai intra si Whitney Houston..si altii sau altele...
Dr.Alban a fost parca impreuna cu ceilalti pe de vremuri cum zicea o schtruppi parca la Woodstock..sau la USA for Africa, spectacolul acela infernal de bun unde toti Dumnezeii Muzicii au dat ceva..asa ceva n-ati mai vazut...top..We Are The World.....cautati-l si daca stiti ce voci intra..vi se scoala paru-n cap...asa ceva n-ati auzit... acolo atunci a afacut parca figura onorabila..mai tarziu..Dumnezeu cu mila...daca nu ma insel...pe urma nu l-am ascultat...acum vad..lista nu e nici pe departe completa...lipseste Aretha Franklin..si ..sis..si...stiu..dar nu-mi vin numele acum in minte...

aici aveti LINK pentru We Are The World...cititi macar lista..cine a cantat parti solo in aceasta piesa MONSTRUOS DE BUNA... (lista nici macar pe departe nu e completa!)

http://en.wikipedia.org/wiki/We_Are_The_World

Pozele..le-a pus IMEDIAT Ovidiu Matiu pe HOBBY...
dau link-ul..al doilea post din pagina respectiva cuprinde ce doriti:

voltaj
ruslana
jennifer rush
dr.alban

http://www.sibiul.ro/forum/viewtopic.php?t=474&start=240


deci sunt poze...

Georg Schoenpflug von Gambsenberg, Ulm/Söflingen, Deutschland
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 28.09.2008 16:27
yo adica adi wrote:mersi gas. clipurile tale au aparut in timp ce scriam. :D da ultimul nu e de la alt concert? ;)


mam incurcat in linkuri :)))
User avatar
Posts: 679
Joined: 05.06.2007 18:35
Location: sibiu
PostPosted: 28.09.2008 20:44
Georg Schoenpflug von Gam wrote:aceasta piesa MONSTRUOS DE BUNA...


de acord

USA For Africa - We Are The World
http://www.youtube.com/watch?v=Jcrwu6WGoMs
“Putini sunt cei care stiu, cat de putin ar trebui sa stie, ca sa stie, cat de putin stiu de fapt”
William Shakespeare

http://www.flickr.com/photos/34567649@N07/

http://www.patrimoniuromanesc.ro/

"Exista ceva mai greu de suportat decat frigul, foamea si intunericul, e rusinea fata de propria lasitate" Vasile Gogea, 20 decembrie 1989

Image

Posts: 2048
Joined: 24.10.2006 14:53
PostPosted: 29.09.2008 15:50
yo adica adi wrote:
Georg Schoenpflug von Gam wrote:aceasta piesa MONSTRUOS DE BUNA...[/quote]

de acord

USA For Africa - We Are The World
http://www.youtube.com/watch?v=Jcrwu6WGoMs




wayyy...multzam fain...
azi am innebunit casa cu asta....
Pai imi pare rau...aratati-mi ceva de-amu sa-l poti manca cu pita cu slana hirean si palinca...
si sa dai cu slana dupa câni...
asta te scoala din morti...
cred ca si pe svabii mei vecini...care rumega intrebarea o saptamana pana sa dea raspuns ca nu stiu...
User avatar
Posts: 133
Joined: 25.03.2005 17:56
Location: Ergolding (Landshut) Germania
PostPosted: 02.10.2008 12:00
Apai, daca sa ia cineva de Farashoaica, musai numa peste cadavru' meu mort, intelesu-m-ati? Am plans in pumni, mi se adunau lacrimile-n barba si-mi tremura buza de jos ca la bebelusi de nacaz ca nu am putut fi de fata, sa o vad si eu "laiv"pe neasemuita Jeni (de fapt o cheama Heidi :girl: ) da...nah! La' ca-i bine s-asa rau!
Iar pentru cei care nu stie, da' vorbeste: Jeniffer Rush are o gramada de piese "batzaite"(vezi I Come Undone, 24 Lovers, Ave Maria, Destiny...s.a.m.d.). ..bineinteles, nu-i cantareata de disco, rock sau r&b, ci de pop, dar daca vrea, stie sa se miste si sa faca "shou" de numa', asa ca....capu' sus, privirea mandra!
Ruslana e foarte buna...buna de buna si in ceea ce face si nu are voce rea, dar nici nu se compara cu Farasoaica!!! Acolo e vorba de octave, de timbru, de nuante, deh...alea...alea...
Dentistul, in schimb, Dr Alban, desigur, a avut un singur "hit" "punct ochit - punct lovit" (It's My Life) si ceva maruntis dupa aia, si atat! Asta nu inseamna ca nu mi-i drag si ca nu-l respect (bine...mai mult pentru munca si lupta lui pentru drepturile celor fara drepturi si contra drogurilor de orice fel...)


Peste cadavru' meu mort, asa sa stiti!


:wave:
Homo Homini Lupus...

Posts: 1
Joined: 20.04.2011 15:37
PostPosted: 20.04.2011 15:50
Subscriu unui comentariu!Din pacate Dr Alban nu a avut doar un hit sa stii tu si sa aveti idee ceilalti.it s my life a fost mega hit iar restul au fost hituri.in romania au fost doar doua (its my life si sing hallelujah),dar asta nu inseamna ca putem eticheta un artist dupa ceea ce ni se da sau ce intra in tara sub forma de muzica!In Europa Occidentala a avut succes adevarat,insa la noi nu,noi nu aveam posturi de muzica nu prea aveam radiouri,nu aveam decat casetofoane de prindeau banda si multa muzica d'a noastra in special lautareasca si de petrecere.asa ca nu nu mai dati cu parerea aiurea cand nu cunosteti.si ca detalii sa inchei obiectiv,its my life a fost cea mai buna piesa din europa in 1992,iar ca hituri au fost in EUROPA OCCIDENTALA(un loc fara curent electric si apa curenta) hello africa,no coke,one love,let the beat go on,look who's talking,away from home.:)))
User avatar
Posts: 44
Joined: 24.07.2006 20:18
Location: Toronto - Canada
PostPosted: 22.04.2011 04:15
alexxx wrote:hello africa,no coke,one love,let the beat go on,look who's talking,away from home.:)))

multumesc pentru aceasta enumerare de hit-uri ... imi trezesc amintiri placute din vremurile acelea fara griji cand ascultam aceste melodii in disco la BTT (treceam din a 12-a in primul an de facultate). BTT-ul era de baza pe atunci (pentru mine) pentru ca in Groapa (adica jos la Bulevard) si sus pe Casa de Cultura erau APV-isti (armata pe viata - adica baietii de la scolile militare). La BTT puteai sa cumperi Gofri (era o rulota parcata acolo) si legea o faceau cele 2 gasti si anume cea din Strand in frunte cu Toni Sasu si cea de pe Mihai Viteazu condusa de Gelu Dragomir (sper sa mai retin bine numele). :D

Return to Muzica

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron