SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

PUG / PUZ Sibiu - Discutii despre PUG-ul Sibiului

Pentru tot ce am vrea sa scriem pe forum despre Sibiu si nu se incadreaza la "Mi-as dori" sau "Asta nu", de acum avem acesta categorie
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 30.10.2010 21:23
am o reala problema cu internetul din pacate... modemul ma omoara incet iar pagina se incarca criminal am dat de 4 ori copy/paste la comentariul meu pt a fi publicat o singura data, cei de la rds sunt criminali sper sa primesc support pt problema cu care ma confrunt altfel am sa apelez la metode mai dure, au trecut deja 5 zile de cand le-am sesizat problema si astept o interventie din partea unei echipe. :D incerc sa fac si cum zici tu , sper sa reusesc.
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 30.10.2010 21:48
nasol :( daca asa e la RDS, atunci tre sa recunosc ca la partea de suport, Asconet/Injoy/NextGen sunt mai ok decat RDS, defapt nici la viteza nu ma pot plange, doar ca mai au ei unele zile in care merge netu de zici ca ai calcat firu cu scaunu'
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 293
Joined: 20.01.2004 01:04
Location: Sibiu
PostPosted: 04.11.2010 09:16
Super tare ideea cu pista de biciclete prin cimitir !
Eu o sa imi fac firma de dricuri si cortegii funerare pe 2 roti. Cine se asociaza ???
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 06.11.2010 10:01
apropo de parcul din vasile aaron si de pub ... la ora asta (11:00) domnii si d-soarele (Turcana) isi fac poze si se filmeaza cum planteaza niste puieti de brad de jur imprejurul parcului... parc de cartier... cu brazi... imprejmuit de o parcare... :)) omg.Dupa ce au plantat 2 puieti doamnele pensionare de la PD-L au obosit asa ca nu au ezitat sa se de-a putin in leaganele si asa putine si harbuite. Astia de la PD-L chiar sunt idioti.
User avatar
Posts: 185
Joined: 24.05.2008 06:50
PostPosted: 06.11.2010 15:52
pe idiotii aia i`am vazut azi dimineata? asa a facut si nu mai stiu ce deputat... nu-mi vine in cap momentan numele , a pus 3 Pancarde ca parcul va fi refacut de el daca va fi votat...dupa ce a fost ales au disparut si afisele si parcu' a ramas la fel...
addicted 2 snowboard
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 06.11.2010 22:46
http://www.turnulsfatului.ro/5539/turca ... aaron.html

Chiar daca ma repet mai spus odata: RUSINE , sunteti penibili, daca vrei sa faceti ceva veniti singuri de acasa cu harletul si fara camere si prosti si faceti ceea ce vreti pe cont propriu fara mediatizare, asta daca intradevar aveti intentii serioase. Daca tot se fac alegeri in PD-L Sibiu s-au gasit prapaditii astia sa-si faca campanie pe terenurile care nu demult erau terenuri de joaca pentru o generatie care acuma are un singur scop: emigrarea.

Scuze daca am dato in diverse , ma opresc aici. :)
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 09.12.2010 17:04
in partea "incercuita" cu rosu se tot lucreaza de ceva vremi la amenajarea unor terenuri care nu se mai termina... sunt curios ce fel de terenuri vor fi... se vede pe aceasta fotografie foarte clar cat teren este nefolosit decat pt depozitare de gunoaie, teren care ar putea foarte bine sa serveasca drept parc dat fiind faptul ca se afla tocmai in centrul cartierului.
Attachments
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 09.12.2010 17:15
io nu am mai vazut niciodata zona asta, unde e ? ca nu pare a fi baza de echitatie, adica acolo trebuia sa fie iarba .. acolo parca e doar pamant/nisip
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 09.12.2010 17:29
cand eram eu mic era iarba... stiu pt ca jucam fotbal acolo...am desenat aici unghiul din care a fost facuta fotografia si cu galben zona unde se construiesc terenu/l/rile...
Attachments
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 09.12.2010 17:47
eu stiam ca am mai fost la pozat la concursurile de echitatie, stiam sigur ca trebuie sa fie iarba, pe google maps fix peste baza hipica este un nor.

Intr-o poza mai veche din google earth se poate vedea si baza hipica, nu stiam ca este atat de mult spatiu liber dupa zona folosita pt concursuri, care si acum are iarba.

Daca se va face pe tot acel teren un parc cu alei printre copaci, o balta cu o fantana arteziana :) etc ... si o parcare supraetajata undeva la margine va fi o zona foarte interesanta si apreciata de toti. Sa speram ca nu va ajunge pe mana investitorilor imobiliari.
Attachments
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 09.12.2010 21:43
mda... deocamdata doar vise....ar putea iesi ceva minunat daca si-ar da interesul primaria pt aceea zona... inainte sa plesneasca vreun mall sau ceva de genul acolo.
User avatar
Posts: 18
Joined: 06.12.2010 11:02
Location: sibiu
PostPosted: 09.12.2010 23:03
In acea zona se aruncau excrementele cailor de la baza hipica din vasile aaron. Era zona pescarilor de cautat rame acum multi ani in urma (printre care si a mea:)) ) . Au facut 2 terenuri de tenis de picior langa insa nu stiu ce vor mai face in apropiere
User avatar
Posts: 368
Joined: 24.10.2006 20:39
Location: sibiu
PostPosted: 25.12.2010 13:52
zona "verde" de dupa biserica e in atentia primariei sa faca o zona de relaxare, eventual parc pentru copii. a fost subiectul unui concurs recent incheiat.
vezi aici detalii:
http://arhetipuri.ro/get?path=resources ... hipica.zip
doua variante de amenajare:
http://arhetipuri.ro/image/home/5.jpg
http://anualaoarsbvl.web2dev.ro/index.p ... id=56&p=56
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 25.12.2010 16:54
imi starnesc reale hohote de ras aceste asa zise proiecte , cei care au realizat astfel de proiecte cu siguranta nu cunosc zona si au vazut mult prea multe filme SF :))

P.S. Scoala Generala Nr.24 este P+3 nu P+2 cum arata pe schita
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 26.12.2010 09:44
la mine nu merg primele doua linkuri, voua vi se deschid ?
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
PreviousNext

Return to Zi de zi in Sibiu

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron