SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Aici e Rubrica Speciala pentru Plangerile @PARIZIAN

Si chiar daca ne laudam orasul suntem cu picioarele pe pamant. Pentru ca uneori lucrurile par sa se miste atat de incet, iar uneori parca nu se misca deloc...
Ce te deranjeaza cel mai tare in Sibiu?
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 15.03.2011 20:16
Pai poate chiar o sa ma interesez de niste organizatii care se ocupa cu asa ceva.poate gasesc eu ceva.Foarte frumos filmuletu de pe youtube GAS mi-a placut. Sibiul era frumos si in trecut de-a dreptul elegant.Dar m-a bucurat articolul din turnu sfatului sibiul printre cele mai atractive orase turistice.Pai asta ne poate salva pe noi turismul,poate o sa ne ajute sa iesim din criza acest lucru.Dar chiar ca in filmuletul acela chiar cele mai frumoase locuri au fost puse si o prezentare de nota 100.Ma bucur si sunt mandru ca locuiesc in sibiu.Dupa acest articol gropiile nu ma mai intereseaza si sunt convins ca o sa se faca foarte multe pentru sibiu deorece primarul este un om de valoare.O SEARA BUNA!si cine ma sustine poate sa scrie aici pe aceasta pagina. :D :) :lol: :P :wink:
User avatar
Posts: 156
Joined: 18.10.2008 20:24
PostPosted: 15.03.2011 20:52
GAS wrote:alea vechi cam da, in proportie de 95%

uite aici alex cateva interesante: http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... =604550881


Stiu de ele. Nu sunt interesante, sunt de vis :D
http://www.hattrick.org - Hattrick - The original online football manager game
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 15.03.2011 22:42
parizian wrote:Pai poate chiar o sa ma interesez de niste organizatii care se ocupa cu asa ceva.poate gasesc eu ceva.Foarte frumos filmuletu de pe youtube GAS mi-a placut. Sibiul era frumos si in trecut de-a dreptul elegant.Dar m-a bucurat articolul din turnu sfatului sibiul printre cele mai atractive orase turistice.Pai asta ne poate salva pe noi turismul,poate o sa ne ajute sa iesim din criza acest lucru.Dar chiar ca in filmuletul acela chiar cele mai frumoase locuri au fost puse si o prezentare de nota 100.Ma bucur si sunt mandru ca locuiesc in sibiu.Dupa acest articol gropiile nu ma mai intereseaza si sunt convins ca o sa se faca foarte multe pentru sibiu deorece primarul este un om de valoare.O SEARA BUNA!si cine ma sustine poate sa scrie aici pe aceasta pagina. :D :) :lol: :P :wink:



Aboneaza-te la grupurile astea poate prinzi un curs organizat pt tineret in zona care sa te intereseze, eu am participat la cateva si am intalnit niste super oameni . La cursuri participa de regula membri ai unei organizatii/asociatii sau membri care urmaresc sa formeze propria organizatie/asociatie. Si ce ii fain ii ca nu sunt niste cursuri plictisitoare cum poate esti obisnuit de la scoala, ci sunt niste cursuri active in care esti invitat sa te implici.
http://groups.yahoo.com/group/YiA_RO/messages
http://groups.yahoo.com/group/eurodesk_info/



Pe parcursul filmuletului de mai sus care se vrea imnul Tineretului in Actiune intalnesti mai multe cuvinte care definesc ideea de Tineret in actiune, incearca sa reti cat mai multe cuvinte pentru a intelege ideea.



Acesta este un clip de la unul din modulele de la Poiana Brasov unde am participat si eu si unde am reusit sa leg niste prietenii tare frumoase cu niste oameni deosebiti.
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 16.03.2011 08:21
Senzational dar am zis ca ma inscriu la AISEC imi place ce fac si as dori sa fac parte din echipa lor.Apreciez faptul ca mi-ai oferit acele filmulete asa doresc si eu sa particip la o organizatie.Si voi ce faceati care era scopul?Ce probleme ati incercat sa rezolvati?Ce fel de module faceti?O zii buna si MULTUMESC INCA ODATA!CEAU :D :lol: :)
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 16.03.2011 11:32
Intra pe grupurile care ti le-am dat si documenteazate daca chiar te intereseaza :) Ideea principala in cadrul activitatilor de la curs era sa testeze diferite aptitudini ale participantilor: spirit de echipa, creativitate etc. O problema se rezolva in timp cu multa rabdare, pt a trage un semnal de alarma asupra unei probleme uniunea europeana iti poate pune la dispozitie fonduri pentru lansarea unei campanii de exemplu, care sa atraga atentia asupra problemei respective. Iar pentru a reusi sa obti acei bani din partea uniunii trebuie sa faci un proiect eligibil, ei bine asta o sa o inveti in aceste module de formare.


http://www.tineretsibiu.ro/default.htm
User avatar
Posts: 156
Joined: 18.10.2008 20:24
PostPosted: 16.03.2011 14:56
parizian wrote:Senzational dar am zis ca ma inscriu la AISEC imi place ce fac si as dori sa fac parte din echipa lor.Apreciez faptul ca mi-ai oferit acele filmulete asa doresc si eu sa particip la o organizatie.Si voi ce faceati care era scopul?Ce probleme ati incercat sa rezolvati?Ce fel de module faceti?O zii buna si MULTUMESC INCA ODATA!CEAU :D :lol: :)


AIESEC :D
http://www.hattrick.org - Hattrick - The original online football manager game
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 16.03.2011 19:20
Am gresit omul mai greseste.Mi-a fost foame si am mancat o litera. :D :lol:
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 17.03.2011 18:52
Sunt multumit ca s-au apucat sa repare strazile.Sunt curios daca repara cum trebuie.Trebuie cam toate strazile si trotuarele sa fie reconfigurate si sa puna asfalt bun.Dar sunt bucuros ca incet incet vine primavara si acum au timp sa repara strazile si puturosii aia de la firmele de curatenie sa vina in mama lor sa faca curatenie pe strazi.Dar noi localnicii mai asteptam dar daca pana de pasti nu vin sa curete strada naostra o sa facem reclamatie srisa la primarie.De la inceputul anului nu au mai maturat.Dar o sa asteptam sa speram sa nu ne certam cu primaria.Si daca nu ne astupa iara gropiile care cei de la gaz aui facjut iara facem reclamatii la primarie.O SEARA BUNA! :D :lol: :roll: :( :shock:

sper sa se rezolve odata toate problemele astia
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 18.03.2011 13:37
Sibiul trebuie sa fie cel mai frumos oras din Romania.Trebuie sa-l facem daca nu este.Intradevar este un oras care numai dupa ce a venit Johanis s-a dezvoltat.Dar se va dezvolta sigur si mai mult sunt convins.Dar si noi cetatenii trebuie sa ajutam pe primarul nostru.

Posta-ti pe noul topic orice doriti orice nemuiltumiri si multumiri,poze,filmulete .Si impreuna o sa rezolvam.Haide-ti sa construim o mica familie aici pe acest minunat forum.O zii buna va ureaza parizian! :wink: :D

P.S Oare cei de la gaz pot fii cumva opriti sau daca nu ii dau in judecata ca mi-au stricat strada!Vreau niste sfaturi unde pot sa fac o plangere?La primarie sau la ei la sediu!
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 20.03.2011 18:31
Ce festivaluri va place cel mai mult?Mie cel de teatru?
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 25.03.2011 18:15
Parcurile arata sub orice critica ar trebui sa fie in fiecare parc un politist si sa-i prinda pe handicapatii care strica mobilierul urban din parcuri sa va fie rusine obrazului ordinarilor.Cei care sunt de vina trebuie sa plateasca ei ce strica sau chiar sa faca inchisoare.O zii buna! :o :x :oops:
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 25.03.2011 22:18
Image
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 31.03.2011 17:10
Doamne ce incet ce INCET se misca astia cu curatenia de primavara.Cand curata toate strazile si fantanile,parcurile.Mai ales marcajele arata deplorabil !Sper sa se rezolve.Sper sa ma ajute si alcineva sa facem reclamatii.O zii buna!Cladirile arata groaznic iar la primul cutremur doamne ca o sa se distruga tot centul.Apai acest lucru nu se poate intampla primaria bine ca da 1 mil de euro pe un pod si strazile si drumurile arata deplorabil sa le fie rusine. :biting: :biting: :oops: :cry: :cry:
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 31.03.2011 19:00
GAS wrote:Image
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 31.03.2011 19:16
Gas ce e chestia adika sa vorbesc cu mana ta?Cum iti permiti!Eu vorbesc serios.Dar numai tu esti pe site-ul acesta de ce nu mai scrie nimeni.Te rog sa-mi spui acuma ce inseamna bazaconia aia idioata >?Ce ai vrut sa zici?Daca nu iti comvine te rog sa numai faci asemenea gesturi.Nu ma intereseaza ce spui ta dar asa pt bunul tau simt.
PreviousNext

Return to Asta nu...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron