SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Edilitatea sibiana isi bate joc de banii publici!

Si chiar daca ne laudam orasul suntem cu picioarele pe pamant. Pentru ca uneori lucrurile par sa se miste atat de incet, iar uneori parca nu se misca deloc...
Ce te deranjeaza cel mai tare in Sibiu?

Posts: 101
Joined: 15.06.2006 10:33
PostPosted: 11.03.2011 12:11
o sa dea si mai multi bani si la anul si peste 2,3 ani la fel..o carpeala tine de pe azi pe maine.la cum se lucreaza la noi dupa modelul lasa ca merge si asa carpit pe ici pe colo sa nu ne mai miram.asa s-a intamplat in fiecare an cand iarna a trecut,a fost facut lucru de mantuiala pe bani foarte multi luati prin diferite imprumuturi pe care o sa-i platim cu varf si indesat
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 11.03.2011 13:06
primaria nu sunt in stare sa angajeje oameni pt drumuri sunt niste incapabili astia de la DPC ar trebui sa angajeje o firma din alta tara poate aia fac drumuri ca la ei nu cred ca cer mai mult ca tamitii sunt curios cum astupa unde astupa si cine mai astupa in afara de DPC drumurile sibiene ca anu asta primaria le-a dat dublu fata de anu trecut.Foarte nemultumit trebuie sa se se schimbe ceva si in centru pe strada manejului cei de la gaz au nenorocit strada au facut doua gropi imense nesimititi si cei de la primarie nu vad numai suport nimic vad. :oops: :cry: :( :evil:
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 13.03.2011 17:51
pai eu cred ca nu sunt in stare cei de la primarie sa faca nimic.Uitati ce scari are parcul tineretului uitati unde sunt aruncate bancile si cum arata cosu de gunoi in parcul cetatii.Este ceva de ceconceput.Trebuie sa facen ceva cred ca cei de la primarie habar nu au despre aceste lucruri pentru ca nu-i intereseaza sa le fie rusine.DEZAMAGIT :cry: :cry:
Attachments
3.jpg
3.jpg (29.24 KiB) Viewed 9154 times
2.jpg
2.jpg (37.95 KiB) Viewed 9154 times
1.jpg
1.jpg (38.7 KiB) Viewed 9154 times

Posts: 6
Joined: 30.08.2010 14:18
PostPosted: 02.04.2011 09:16
BINE CA SE ALOCA MILIARDE DE LEI PENTRU TEATRUL DE STAT SI CASA DE CULTURA, BANI CARE NU SE POT CONTROLA PANA LA ULTIMUL CENT!!! ACOLO SUNT MARI SCURGERI DE FONDURI. CINE STIE MAI MULTE SA SPUNA! SALUTARE
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 08.04.2011 17:30
Nici acolo(Casa de cultura si Teatru Radu Stanca) nu dau autoritatile atatia bani cat ar trebui.
Uita-te cum arata si teatrul si casa de cultura arata deplorabil.
Alea sunt sali de cultura? Halal rusine sa ne fie trebuie facut ceva cu ele.
Acolo in spatele teatrului e atata spatiu liber s-ar putea ,extinde teatru.Iar casa de cultura trebuie renovata din temelii:exterior,interior.
sa speram ca in curand sa avem niste sali de spectacole la standarde UE doar suntem orasul culturii nu se prea vede sincer.
Sper sa citesti cu mai atentie alex sa intelegi!O zi buna va ueaza parizian! :D :P :lol:
Last edited by parizian on 09.04.2011 12:30, edited 3 times in total.
User avatar
Posts: 156
Joined: 18.10.2008 20:24
PostPosted: 09.04.2011 09:40
parizian wrote:Nici acolo nu da atatia bani cat ar trebui uita-te cum arata si teatrul si casa de cultura arata deplorabil.Alea sunt sali de cultur halal rusine sa ne fie trebuie facut ceva.Acolo in spatele teatrului e atata spatiu liber s-ar putea mari,extinde kalumea teatru.Iar casa de cultura trebuie renovata din temelii:exterior,interior.Totul trebuie renovat.


N-am inteles absolut nimic din ce ai scris tu aici. Tu sigur ai fost/ mai mergi la scoala?
http://www.hattrick.org - Hattrick - The original online football manager game

Posts: 39
Joined: 28.04.2011 09:23
PostPosted: 28.04.2011 18:35
in primul rand trebuie sa iesim din criza.Abea dupa ce iesim putem vorbi de mari investiti.Pana atunci trbuie sa ne obisnuim cu criza asta si tot ce face primaria face cu mult tact si cu multa atentie.
User avatar
Posts: 3
Joined: 01.08.2011 21:29
PostPosted: 19.08.2011 10:38
ALEHANDRO wrote:in primul rand trebuie sa iesim din criza.Abea dupa ce iesim putem vorbi de mari investiti.Pana atunci trbuie sa ne obisnuim cu criza asta si tot ce face primaria face cu mult tact si cu multa atentie.

Ce criza stimate concetatean?!?! Cand aud argumentul "criza" ca scuza pentru orice imi urca tensiunea.
Ok, azi avem criza - nu sunt bani, maine inca mai avem criza, poimaine abia am iestit din criza si nu sunt bani, raspoimanie trebuie salvata industria, apoi bancile, samd.
Ideea e ca, atat timp cat se tot cauta agrumente de ce ceva NU se poate, atunci nu se realizeaza nimic. Ar trebui sa se caute solutii si nu scuze de ce exact acum e un moment nepotrivit, etc..
Ok, e un moment nepotrivit, nu e nimic, facem planul pe quatalul urmator, alocam bugeturi.

Criza inseamna imho altceva, nu o tulburare a pietii financiare care se resimte in fond si la urma urmei doar in buzunarul celor ce contribuie la acea piata.
User avatar
Posts: 7
Joined: 27.06.2011 11:30
PostPosted: 23.04.2012 11:10
pai daca mintile astea luminate ale barbatilor sunt preocupate de unde s-a mai scarpinat nu stiu ce 'mare' fotbalist...orice neuron trepanat are in casa o minge...de asta o duc bine femeile, mamele si copiii nostri: ca suntem preocupati cu probleme importante ca fotbalul :)))
Previous

Return to Asta nu...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron