SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Aici e Rubrica Speciala pentru Plangerile @PARIZIAN

Si chiar daca ne laudam orasul suntem cu picioarele pe pamant. Pentru ca uneori lucrurile par sa se miste atat de incet, iar uneori parca nu se misca deloc...
Ce te deranjeaza cel mai tare in Sibiu?

Posts: 39
Joined: 28.04.2011 09:23
PostPosted: 28.04.2011 18:30
Ce om nemultumit!Eu asa ceva nu am mai vazut.Trebuie macar ceva sa iti placa.Si conteaza si cum spui ce nemultumri ai conteaza foarte mult.Salluty
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 28.04.2011 18:33
ii place ceva: sa se planga :))

Posts: 8
Joined: 15.09.2010 14:21
PostPosted: 28.04.2011 19:49
GAS wrote:ii place ceva: sa se planga :))

Ceva imi zice ca alejandro asta ar fi o clona a parizianului. :scratchchin:
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 29.04.2011 03:15
foloseste prea multe semne de punctuatie ca sa fie parizianul :))

Posts: 39
Joined: 28.04.2011 09:23
PostPosted: 29.04.2011 08:50
Nici nu vreau sa semen cu parizian.Nu este un exemplu bun de urmat.
Trebuie sa asculti si alte pareri.
Nu sa sari ca un cocos.
Trebuie sa inteleaga ca trebuie sa fii un pik diplomat daca vrei sa fi ascultat.Eu sper sa nu va stresez asa ca parizian.
salutty

Posts: 39
Joined: 28.04.2011 09:23
PostPosted: 15.05.2011 19:08
sibiul este un oras european este cel mai frumos oras din romania .....Dar ca in pricare oras este loc si de mai bine.Nu am dreptate! :P :D
User avatar
Posts: 156
Joined: 18.10.2008 20:24
PostPosted: 16.05.2011 08:13
ALEHANDRO wrote:sibiul este un oras european este cel mai frumos oras din romania .....Dar ca in pricare oras este loc si de mai bine.


Bun, am inteles pana aici :)

Nu am dreptate! :P :D


Ai sa n-ai? Hotarasta-te. Miroase a parizian aici... :P
http://www.hattrick.org - Hattrick - The original online football manager game

Posts: 39
Joined: 28.04.2011 09:23
PostPosted: 20.05.2011 11:36
M-am exprimat gresit sorry!Trebuia sa fi scris Nu am dreptate?! dar acum mai greseste omul.
Acum daca am tot scris ceva aici hai sa-mi exprin si nemultumirea la o anumita problema legata de un parc.
Parcul cetatii arata oribil este ca o mahala urbana.Ar trebui puse alte banci multe flori si cosuri de gunoi si un loc de joaca pt copii .Asta inseamna un parc ! Ala nu seamana cu un parc !Trebuie de exemplu primaria sa faca o intelegere primaria uite de ex tot cu banca transilvania ce frumos a renovat parcul astra.Ar fi o idee.
Dar daca primarul nostru nu are copii nu il intereseaza de spatile verzi.Si apropo in parcul astra s-au uscat florile ar trebui schimbate. Daca am suparat pe cineva scuze trebuia sa-mi exprim si eu niste nemultumiri.
Am mai uitat ceva niste strazi din centrul sibiului:ARHIVELOR SI PIATA SCHILLER arata ca dupa razboi o sa fac niste poze si o sa le postez nu se poate asa ceva.Trebuie sa faca ceva primaria acolo umbla sute de turisti daca nu mii si parcul ala din piata schiller cam multi tigani.....Saluty :P :?
User avatar
Posts: 156
Joined: 18.10.2008 20:24
PostPosted: 20.05.2011 20:06
Un parc nu trebuie sa aiba neaparat locuri de joaca pentru copii si fantani arteziene. Sunt suficiente bancile, cosurile de gunoi si pomii sub a caror umbra sa te poti racori si muuult spatiu verde

Problema e ca Cetatii e un fel de parcul nimanui. Acolo isi omoara timpul bitangii care baga etnobotanice, vagabonzii si alte specimene de care nu are rost sa pomenesc. Atata timp cat prin parc misuna respectivii de mai sus si "presteaza diferite servicii", parcul nu va fi niciodata intr-o stare buna.

Nu stiu cat e de adevarat dar il pot compara cu Central Park din NY (pe loc mi-a venit ideea :P). Ziua e frumos sa te plimbi pe acolo sau sa pierzi vremea. Seara, mai bine alegi Sub Arini desi nici ala nu e senzational din punctul asta de vedere. E la moda sa iesi la promenada in stol prin parcuri.
http://www.hattrick.org - Hattrick - The original online football manager game

Posts: 39
Joined: 28.04.2011 09:23
PostPosted: 27.05.2011 06:53
totusi trebuie alex sa se aloce mai multi bani parcurilor trebuie sa fie o oaza de liniste si de bucurie nu cum era eu sa cad pe scaril alea din parcul tineretului sau sa ma supar cand am vazut parcul cetatii.Sper ca in vara sa aloce bani si pentru mobilierul urban si pentru tasnitori sunt foarte putine si se nunta o vara caniculara de 36 de grade.
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 10.06.2011 20:00
nu vorbea prostii baiatul asta(alehandro) dar nu se stia face auzit.Saracul pacat de el.Avea idei chiar bune.
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 11.06.2011 21:38
Dragi mei ce sa facem cu magazinul Dumbrava trebuie sa se schimbe cu asa o terasa frumoasa trebui sa se renoveze eu as imbraca toata dumbrava in sticla.Si sa dispara florile de plastic care arata groaznic daca tot vor sa puna sa puna niste flori adevarate sau deloc mai bine sa vina cineva sa faca un mall de lux decat bazar gen Obor ca la bucuresti.Maram haine faine halal haine faine.Trebuie un cinematograf,cafenele si multe magazine faine demne de sibiu.Asa magazine sa se faca la marginea orasului.numa bn! :mrgreen: 8)
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 13.06.2011 15:24
DRAGI MEI VREAU SA FAC UN MARE PROTEST DAR UNUL MARE MARE.Strazile arata deplorabil pentru oras european.Nu ii este rusine primarului sa laude atata pistele alea de biciclete care sunt mult prea mici risti sa calci omul cu masina ce sa mai zic autobuzul pun viata in pericol.Trebuie sa fie schimbate,reconditionate.Strazile din centru orasului pline de gropi,lazar,timotei popovici si multe altele ,bulevardul victoriei si mai nou si avram iancu e tot carpita si mai ales TRIBUBA ma apuca plansul cand vad cum se degradeaza tot mai mult orasul nostru nu se poate asa ceva.Daca johannis crede ca asa se conduce un oras trebuie sa plece cu prima ocazie.
Trebuie sa ne luptam sa devenim capitala regiunii cnetru sa facem tot posibilul atunci va fii intradevar o capitala cum trebuie atunci o sa avem tot ce ne trebuie doar daca vom fii capitala si scapam de johannis.
Cum poate sa zica asa ceva Johannis ca nu s-a obosit sa se uite peste acest proiect cand primarii din alba si brasov si-au facut deja planuri cum poate sa fie asa indiferent fata de orasul lui natal.
Zilele lui Johannis sunt numarate daca se comporta asa .
Trebuie sa facem un mare protest sa ne facem auziti ca asa numai vrem asa numai putem.
Trebuie sa fim uniti,trebuie sa facem sa fie mai bine pentru orasul nostru.ASTA NUMAI DACA VOM FII CAPITALA SI PLEACA JOHANNIS. :D :) :mrgreen: :cry: :oops: P.S unele magazine din centru trebuie sa dispara si sa se faca numai magazine ce trebuie sa fie intr-un centru.Si mai ales sa se vopseasca bancile si sa se repune becurile colorate la toate fantanile.

Posts: 8
Joined: 15.09.2010 14:21
PostPosted: 13.06.2011 19:05
Ia-l de manuta pe alehandro(sau o oglinda) si mergi in piata mare,ia exemplu de la protestatarii spanioli,iti instalezi cortul acolo si protestezi. :yo-yo:
User avatar
Posts: 149
Joined: 19.02.2011 20:28
PostPosted: 21.06.2011 06:56
Da draga si un copil de gradinita dadea un raspuns mai inteligent! Uite de aia nu merge treaba perfect ca cei care vor sa ajute sunt luati in ras si daca nu faci nik esti apreciat.Daca taci si lasi sa faca alti pt tn.Imi pare rau ca ai raspuns asa urat!Trebuie sa iasa sb capitala regiunii centru asta normal daca se mai face impartirea regionala teritoriala.Sper ca pe viitor sa fiti mai cooperativi si mai mirabolanti.Aurevoir :(
PreviousNext

Return to Asta nu...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests