SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Fotografiaza Primaria Sibiu masinile parcate ilegal?

Pentru tot ce am vrea sa scriem pe forum despre Sibiu si nu se incadreaza la "Mi-as dori" sau "Asta nu", de acum avem acesta categorie
User avatar
Posts: 35
Joined: 21.11.2005 13:58
Location: intre
PostPosted: 30.07.2011 11:39
Salut forumisti.

Azi am vazut un individ care imi fotografia masina parcata partial pe trotuar, in fata casei. Pana sa apuc sa ies, a plecat, nu l-am mai prins. Strada este neasfaltata (strada Timisoara !!!!!RUSINE PRIMARIA SIBIU, toate strazile din jurul acesteia sunt asfaltate!!!!!), toti vecinii parcam cu 2 roti pe trotuar si 2 roti pe strada, in modul asta se poate circula aproximativ normal. Daca toti ar parca pe strada, nu ar mai trece nici o masina decat foarte foarte greu. Si nu cred ca risca cineva sa isi gaseasca masina zgariata de cei care se indeasa.

Stie cineva daca Primaria Sibiu are o initiativa de a amenda posesorii autovehiculelor parcate ilegal, folosind fotografii de la fata locului, facute de indivizi obisnuiti (sau aparent obisnuiti)?

Mersi.
welcome to the dark ages...
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 30.07.2011 21:48
din cate stiu eu primaria nu mai are de aface cu treburile astea, atributile astea parca au fost trecute in administrarea administratiei pietelor.
User avatar
Posts: 35
Joined: 21.11.2005 13:58
Location: intre
PostPosted: 01.08.2011 11:09
GAS wrote:din cate stiu eu primaria nu mai are de aface cu treburile astea, atributile astea parca au fost trecute in administrarea administratiei pietelor.


Pietelor? Si vin cei de la administratia pietelor sa fotografieze masini parcate partial pe trotuar? Hmm, ar fi foarte ciudat, cel putin pentru mine.

Poate nu a fost de la vreo institutie si sunt eu mai paranoic. Voi vedea daca primesc amenda in viitorul apropiat.
welcome to the dark ages...
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 01.08.2011 12:09
http://www.ziare.com/sibiu/stiri-actual ... or-2077375

Uitate si tu la stiri poate o sa-ti vezi masina :))

Posts: 279
Joined: 15.05.2007 10:21
PostPosted: 08.08.2011 07:41
Din cate imi aduc aminte, in codul rutier scrie ca parcarea autovehiculelor pe trotuar este permisa, daca nu incurca circulatia pietonilor. Asta daca nu cumva exista vreo hotarare a consiliului local care sa interzica parcarea pe trotuar in orice situatie.

Referitor la fotografii, statul roman s-a prins ca romanul e jmecher si daca nu sunt dovezi, nu recunoaste nimic, face contestatie, da in judecata, chiar daca stie clar ca a gresit. Asa ca inainte de a da o amenda, fotografiaza orice (parcari, depasiri neregulamentare, etc) :)

Return to Zi de zi in Sibiu

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests