SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Need info - Autostrada centura Sibiului

Pentru tot ce am vrea sa scriem pe forum despre Sibiu si nu se incadreaza la "Mi-as dori" sau "Asta nu", de acum avem acesta categorie

Posts: 6
Joined: 30.08.2010 14:18
PostPosted: 05.12.2010 14:57
Astia de la CNADR chiar sunt tampiti cu totii. La intrarea dinspre Vestem pe panoul cat casa este inscriptionat: INAINTE -Sibiu, Nadlac, Bors, Sebes iar LA DREAPTA aceleasi locatii mai putin Sibiu. Pai este evident ca trebuie sa te decizi repede pana ajungi la intersectie. In sensul giratoriu de la aeroport dupa ce intri in sens, la prima iesire sta scris spre DREAPTA - BUCURESTI!!!312km si SIBIU 5km, pai cum sa nimeresti centura daca dirctia spre Bucuresti e prin oras? Uite aici niste indicatoare care pot sa clarifice problemele
Attachments
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 05.12.2010 23:18
http://www.turnulsfatului.ro/5855/sibiu ... verde.html

"viitorul suna bine" , daca ar fi si adevarat :)
User avatar
Posts: 149
Joined: 31.10.2006 11:17
Location: Sibiu
PostPosted: 06.12.2010 17:25
GAS wrote:http://www.turnulsfatului.ro/5855/sibiul-dupa-centura:-verde.html

"viitorul suna bine" , daca ar fi si adevarat :)


Inca nu realizam cat de mult ne va schimba viata aceasta centura. Turnul Sfatului a creionat doar cateva din lucrurile bune care ne asteapta. Multumim lui Dumnezeu ca acest topic din forum se apropie de inchidere. :)

Posts: 11
Joined: 02.12.2010 11:34
PostPosted: 08.12.2010 13:56
Si incepem Autostradă de 692 milioane de euro între Sibiu şi Orăştie :yo-yo: .
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 08.12.2010 15:35
Am facut un topic nou despre Autostrada A1 Sibiu - Orastie, sa pastram aici doar discutii despre centura ocolitoare.
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc

Posts: 11
Joined: 02.12.2010 11:34
PostPosted: 09.12.2010 13:22
Ok . Despre centura cum a zis si avaxboy nu prea mai e mare lucru de zis cel putin acum. Mai sunt "mici" probleme da ce a fost mai important s-a realizat. Acum sa vedem si cat tine , vor exista reparatii in perioda de garantie sau vor incepe problemele imediat dupa expirarea acesteia ?
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 12.01.2011 10:17
mare-i gradina ta Doamne ..

Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc

Posts: 19
Joined: 27.03.2009 12:04
PostPosted: 13.01.2011 12:33
ovyliv wrote:
3783801_1262862295.jpg
Astia de la CNADR chiar sunt tampiti cu totii. La intrarea dinspre Vestem pe panoul cat casa este inscriptionat: INAINTE -Sibiu, Nadlac, Bors, Sebes iar LA DREAPTA aceleasi locatii mai putin Sibiu. Pai este evident ca trebuie sa te decizi repede pana ajungi la intersectie. In sensul giratoriu de la aeroport dupa ce intri in sens, la prima iesire sta scris spre DREAPTA - BUCURESTI!!!312km si SIBIU 5km, pai cum sa nimeresti centura daca dirctia spre Bucuresti e prin oras? Uite aici niste indicatoare care pot sa clarifice problemele


Apropo de asta...
Am pus un comentariu la filmuletul tau de dupa inaugurarea centurii in care se vedeau coloanele de tiruri de la aeroport, care intrau inca nestingherite prin oras. Ziceam de atunci ca idiotii astia, cu siguranta nu au semnalizat inca cum trebuie noua ruta pentru tiristi. Am pus comentariul atat aici cat si direct pe youtube, unde, evident am si primit injuraturi de la diferit destepti, iar ca urmare n-am mai zis nimic referitor la asta... de ... populatia ce misuna pe youtube este in mare parte alcatuita din .... sa zicem.. neavizati ;-)
Ulterior mi s-a confirmat ca am dreptate si ca multele tiruri care intra prin Sibiu chiar nu au nici o treaba prin oras (asa cum cu mare aroganta ma lamureu unii prin comentarile lor). Am vazut cu ochii mei si nu odata, tiruri turcesti de la aceiasi firma, in coloana pe Semaforului (probabil aveau treaba.. venisera cu marfa pentru Kebabul de pe Milea), am mers in spatele unui tir de Bucuresti care de bine ce e semnalizata iesirea de la Broscarie a luat-o pe drumul de Agnita in loc sa intre spre Sibiu si a reusit sa intoarca decat la intrarea de Daia... iar din cauza ca se enervase mergea pe dealul Daii cu o viteza ce credeam ca se rastoarna, tiruri poloneze o gramada la intersectia Argesului/Dima cu Cl Dumbravii .. etc...
In consecinta, raman la ideea mea ca ori astia de la drumuri sunt absolut idioti, ori sunt intentionat facute in halul asta ca sa mai dea politia niste amenzi/spagi.
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 19.05.2011 15:53
am mai adaugat cateva poze noi, din zona podului Nr 17.

Centura Sibiului - mai 2011

Image

Image
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 29
Joined: 29.05.2004 01:31
Location: East Side
PostPosted: 10.10.2012 23:43
Se pare ca de vreo 3 luni de zile nu mai functioneaza iluminatul in cele mai importante noduri ale centurii, respectiv in cel cu DN14 (drumul spre Medias) si capatul dinspre Ocna. Are cineva idee ce se intampla si de ce dureaza atat de mult remedierea?
Image

Posts: 11
Joined: 26.09.2010 08:55
PostPosted: 29.10.2012 19:18
centura Sibiu are in general probleme mari de intretinere...sunt parapeti distrusi de la inaugurare si nici acum nu au fost inlocuiti....la 2 ani de la inaugurare.....jenant....la capitolul organizare suntem 0 ...iar orice lucru fara o intretinere adecvata este condamnat la degradare accentuata
in plus inca este in garantie pana in decembrie si nici vorba sa se refaca terasamentul in zona "rampelor " de la podul peste CF spre Ocna :(
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 30.10.2012 07:39
cand s-a facut receptia finala a centurii sibiului ? s-au s-a facut ? banuiesc ca toate aceste probleme ale centurii sunt trecute in raportul final, nu ? eu am facut niste poze la inaugurare, tot in zona podului peste CF spre Ocna Sibiului, unde peretele din caramizi era fisurat, tot cam in acelasi loc este si "denivelarea" aia de care zice si adirc daca nu ma insel. Sunt tare curios daca s-au facut reparatii la acel perete.

Legat de aceste probleme care au aparut dupa inaugurare, cine ar trebui sa sesizeze constructorul pt a fi reparate in garantie, primaria sau CNADR ?
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 29
Joined: 29.05.2004 01:31
Location: East Side
PostPosted: 04.11.2012 02:18
Pai centura fiind parte din A1 este administrata de CNADNR. Presupun ca receptia finala a fost facuta de mult dupa ce s-au deschis toate nodurile si nu a mai ramas nimic de construit. Cred ca deja si garantia e cam pe terminate.
Daca mai ai ceva poze recente cu crapaturile respective poate ar fi o idee buna sa le faci o sesizare celor de la CNADNR cine stie poate ia cineva masuri.

Si pe mine ma dezamageste foarte mult lipsa de interes pentru intretinerea centurii.
Image
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 05.11.2012 15:11
Am fost azi si am facut cateva poze, ceva ceva au facut acolo, o parte din rigolele de beton crepate de pe partea dreapta au fost inlocuite cred, a ramas doar o rigola neschimbata, pe partea stanga nu au reparat nici o rigola, sunt crepate cum erau si anul trecut.

In legatura cu zidul de "caramizi" din poza de mai jos, dupa cum vedeti s-au petecit crepaturile si au introdus niste tije de metal din loc in loc, nu stiu exact care este scopul lor.

Mai multe poze puteti vedea in albumul dedicat Centurii Sibiului
Attachments
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc

Posts: 11
Joined: 26.09.2010 08:55
PostPosted: 09.11.2012 19:22
va invit pe toti..mai ales pe voi ( Ovisopa si Jayz...vad ca sunte-ti f.activi ) sa face-ti sesizari la Cnadnr ..eu am facut deja ,n-am primit inca raspuns , dar inca n-au trecut cele 30 de zile..timpul legal de raspuns
Previous

Return to Zi de zi in Sibiu

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron