SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Autostrada A1 Sibiu - Orastie (discutii, poze, filme ...)

Pentru tot ce am vrea sa scriem pe forum despre Sibiu si nu se incadreaza la "Mi-as dori" sau "Asta nu", de acum avem acesta categorie

Posts: 11
Joined: 26.09.2010 08:55
PostPosted: 29.07.2012 09:32
CORECT...pt.tunelurile scurte..cum este acesta de aprox 400 de m....nu este rentabila o foreza....in alta ordine de idei lucrurile merg f.bine...si viaductul de catre Sacel e aproape finalizat...mai sunt doar cateva grinzie montat iar dincolo de podul de la Rusciori au a aprut si asfaltul...singura zona unde nu se misca mai nimic este jonctiunea cu Centura Sb..aclo din cate am inteles trebuie facut un pod peste centura pt.cei ce merg la Sura mica si desfiintat actualul sens giratoriu - catastrofa rutiera...per total lucrarile avanseaza intr-un ritm mult mai sustinut decat la centura Sb :D

Posts: 3
Joined: 16.08.2012 08:30
PostPosted: 16.08.2012 08:47
Mda.. ce sa zic, se baga o gramada de bani in autostrazi centuri sosele etc si tot nu avem nimic ca lumea...
User avatar
Posts: 29
Joined: 29.05.2004 01:31
Location: East Side
PostPosted: 17.08.2012 13:28
Lasa Cristina ca la anu pe vremea asta conform proiectelor ar trebui sa te plimbi pe autostrada cel putin pana la Orastie...NOT :))
Oricum cel mai probabil vor finaliza la termen (aprilie 2013) doar portiunea pana la Cristian unde traficul se va varsa inapoi in DN prin acel sens giratoriu pana cand termina si lucrarile mai complexe...tunel, viaduct Aciliu etc.
Chiar si asa....tot e ceva decat nimic.
Image

Posts: 3
Joined: 28.08.2012 07:20
PostPosted: 28.08.2012 07:25
Usor de inceput greu de terminat .. cam asta ar fi premiza :))
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 14.11.2012 21:22
Zilele trecute am facut noi poze la cateva puncte interesante de pe traseul autostrazii, le puteti vedea toate accesand linkurile de mai jos.

Trebuie sa merg la pozat si in actualul giratoriu cu drumul spre Ocna Sibiului, acolo parca mai au destul de mult de lucru ca sa poata da drumul traficului pana dupa Cristian, sau acel giratoriu ramane pana vor termina complet autostrada Orastie - Sibiu?

Fotografii aeriene Autostrada A1 Orastie - Sibiu

KM44 - Aici trebuie construit un podet casetat peste CF, nu sunt cam in urma cu lucrarile? parca nu se vede nici o miscare la structura de beton
Image

KM44 - Nod rutier "Cunta"
Image

KM62 - 63 - Viaduct Aciliu
Image

KM73 - Viaduct peste vale, inaintea tunelului de la Sacel
Image
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 29
Joined: 29.05.2004 01:31
Location: East Side
PostPosted: 18.11.2012 00:12
foarte frumoase pozele, le-am admirat si pe SSC.
Nu ar avea niciun motiv sa astepte dupa restul autostrazii pana la Orastie, fiecare lot e cu treaba lui dar probabil nu se grabesc sa faca nodul de legatura cu centura pentru ca oricum sunt mari intarzieri la tunel si dealul din fata.
Proiectul nu prevede nod de acces in autostrada acolo dupa Cristian unde e acel sens giratoriu asa ca ramane de vazut daca totusi vor deschide mai devreme portiunea aceea pana termina si restul.
Image
User avatar
Posts: 29
Joined: 29.05.2004 01:31
Location: East Side
PostPosted: 18.11.2012 12:38
intre timp vad ca ti-au preluat si astia de la ProTV o poza dar evident au decupat watermarku. Poate ar trebui sa te iei de ei.

http://stirileprotv.ro/stiri/social/cel ... da-a1.html
Image
User avatar
Posts: 1741
Joined: 15.04.2007 18:31
Location: Sibiu
PostPosted: 18.11.2012 18:54
si nu doar ei :) da un search in google dupa autostrada aciliu sa vezi ca 80% contin fotografii de pe sibiul.ro mai mult sau mai putin editate :)
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 19.11.2012 11:29
si saptamana trecuta am contactat cateva ziare sa puna poza cu watermark si link spre sibiul, sau sa o sterga din articol, unii au inlocuit pozele cu cele cu watermark, altii au sters articolul cu totul pt ca nu erau de acord sa puna un link spre galeria de poze cu A1, iar altii nu au facut nimic chiar daca am vorbit si la telefon ...

Cei de a ProTV au inlocuit pozele si mi-a raspuns la mail acum.
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 29
Joined: 29.05.2004 01:31
Location: East Side
PostPosted: 25.11.2012 12:47
Intre timp de cateva zile vad ca si-a revenit sistemul de iluminat de pe nodul cu DN14.
Sa speram ca o sa tina mai mult pana se fura iara cine stie ce transformator.
Image
Previous

Return to Zi de zi in Sibiu

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron