SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Viaduct Gara Mica

Pentru tot ce am vrea sa scriem pe forum despre Sibiu si nu se incadreaza la "Mi-as dori" sau "Asta nu", de acum avem acesta categorie

Posts: 12
Joined: 25.06.2012 17:22
PostPosted: 02.07.2012 15:41
Studii specializate? :)))) Au inchis pur si simplu intrarea in Sibiu, la zona aia de acces si au spus ca au oferit o ruta multumitoare. Crede-ma ca trec de cel putin 2 ori pe zi pe acolo, nu s-a facut nici un studiu, nu s-a inregistrat numarul de masini care trec zilnic pe acolo. Nu s-a facut nimic. S-a inchis si gata. Pardon, s-a inchis dupa alegeri, si gata.

Posts: 12
Joined: 25.06.2012 17:22
PostPosted: 02.07.2012 19:37
http://www.220.ro/video-news/Viaduct-Ga ... NeD3IKOk5/


Se pare ca strada Cerbului, inchisa de Johannis, nu este atat de ingusta pe cat crede dansul.

Conform Ordinului Nr. 49 din 27 ian 1998 pentru aprobarea Normelor Tehnice privind proiectarea si realizarea strazilor in localitatile urbane, aflam ca: Strada de categoria a III-a are: - Viteza de proiectare: 40-50 km / ora - Intensitatea traficului in autoturisme: Medie – intre 160 si 360 de autoturisme / per banda / ora - Partea carosabila: 3 – 3.5 metri
User avatar
Posts: 29
Joined: 29.05.2004 01:31
Location: East Side
PostPosted: 06.07.2012 21:24
in ultima vreme au cam disparut gardienii aia de la intersectia cu Rusciorului. S-ar putea sa mai fie in cursul diminetii dar in rest nu ii-am mai prea vazut.
Image

Posts: 1
Joined: 12.07.2012 10:17
PostPosted: 12.07.2012 10:39
Se circula pe strada Cerbului si inca intr-o nesimtire!De mai bine de o saptamana nu mai exista filtre de politie .Ne-au pus pe drumuri sa ne procuram permise de acces, pentru nimic.Spuneti ca va costa bani sa ocoliti??Pe noi ne costa sanatate.Cum e sa iti tresara copilul in somn din cauza claxoanelor si a masinilor care trec o data la 3 secunde???Vitezomani care nu se gandesc la copiii de pe trotuar..Este infernal, credeti-ma!

Posts: 11
Joined: 26.09.2010 08:55
PostPosted: 29.07.2012 09:38
tocmai de aceea a fost introdusa restrictia...ca sa nu fie deranjati locatarii din zona....mai bine pe centura...si credema consumi mai putina benzina chiar daca ocolesti...incearca sa vezi problema si din perspectiva celor ce locuiesc in zona...nu poti sa bagi pe niste "ulite " , trafic de drum national
User avatar
Posts: 29
Joined: 29.05.2004 01:31
Location: East Side
PostPosted: 17.08.2012 13:41
Intr-o zi a trebuit sa plec de acasa dimineata la ora de varf (de obicei plec doar pe la 10). Locuiesc la exact 3 scari de bloc distanta de intersectia Rusciorului Bagdazar. Daca va vine sa credeti..distanta aceea de 3 scari de bloc am parcurs-o in aprox 10min din cauza masinilor care doreau sa vireze la stanga pe Bagdazar si astfel s-a blocat complet str. Rusciorului. Asta in conditiile in care sunt doua semne mari si late cu "accesul interzis". Cred ca as ceda psihic sa trec prin chestia asta in fiecare zi.

Cred ca pana la urma degeaba va dati cu fundu' de pamant ca s-a inchis strada pentru prietenii lu' Iohannis si nushce. Au stiut aia ce au stiut cand au vrut sa inchida circulatia pe acolo. Pana la urma nici nu ma intereseaza motivul, atata timp cat sunt indicatoare rutiere de interzis n-au ce cauta masinile pe acolo. Dar ma rog..asa e in rromania respectarea legilor e optionala.
Cred ca ar trebui sa facem si noi o petitie sa puna inapoi politia locala de paza acolo.
Image

Posts: 11
Joined: 26.09.2010 08:55
PostPosted: 24.08.2012 22:33
cum spuneam...asta se intampla daca bagi un trafic de drum national pe niste ulite....din pacate fiecare ne vedem doar "ciorba" noastra...Politia ce pazeste.???..stie sa stea numai cu radarele la "ciupit "?
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 30.10.2012 08:38
Am impresia ca lucrarile la Viaductul Gara Mica au avansat destul de mult, cred ca lucrarile se vor termina mult mai repede iar traficul va putea fi deschis , poate chiar si in aceasta iarna, daca nu cu siguranta la inceputul anului viitor.

Mai multe poze din timpul reabilitarii Viaductului "Gara Mica"

Image

Image
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc

Posts: 11
Joined: 26.09.2010 08:55
PostPosted: 13.11.2012 16:18
pozele tale ( mai ales cele de pe SKYSCRAPER )..sunt dementiale..la cum arata podul , deja cu asfalt pe cea mai mare parte..in vreo 2 sapt se poate da drumul...nu stiu in ce masura deschiderea traficului ar afecta consolidarea pilonilor..pt.ca acolo mai este de lucru
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 13.11.2012 16:42
mersi adi, o sa mai dau o fuga intr-o dimineata la podul din terezian sa mai fac cateva poze.
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 16.11.2012 22:21
Au terminat cu asfaltul si balustrada de pe marginea podului, nu stiu daca o sa monteze si stalpi pt iluminat ca nu am vazut nici unul deocamdata.

Image

Image
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 29
Joined: 29.05.2004 01:31
Location: East Side
PostPosted: 17.11.2012 23:50
Speram sa se deschida cat mai repede, dar probabil nu se va intampla anul asta.
Sunt convins ca se vor monta si stalpi de iluminat, inainte erau, ar fi culmea ca dupa modernizare sa nu mai fie.

PS Pozele se pot vedea undeva si la rezolutie mai mare?
Image
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 18.11.2012 10:20
in ziarele locale saptamana trecuta au aparut cateva articole in care precizau ca podul va fi deschis traficului in luna decembrie, sa speram ca au fost bine informati.

In galeria foto apasa pe butonul Slideshow si o sa se deschida poza la rezolutie ceva mai mare.
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 22.11.2012 08:55
Ieri am trecut prin zona si am vazut ca se monteaza balustrada care separa trotuarul de benzile pe care circula masinile

Image
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc
User avatar
Posts: 29
Joined: 29.05.2004 01:31
Location: East Side
PostPosted: 25.11.2012 12:44
cred ca vor monta parapet in genul celui de pe autostrada.
Stiu asta pentru ca acum cateva zile era sa intru cu masina intr-o gramada de bucati dinalea de parapet lasate in mijlocul drumului la capatul viaductului si nu oricum ci cu partea ascutita spre sosea...asa Final Destination style.
Image
PreviousNext

Return to Zi de zi in Sibiu

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron