SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

vanzatoare civilizate

Pentru ca fiecare ne dorim ce e mai bine pentru noi si bineinteles ca ne-ar place ca orasul in care ne traim viata de zi cu zi sa se ridice la asteptarile noastre. Ce ti-ai dori pentru orasul tau? Ce crezi ca ii lipseste?
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 17.01.2007 22:33
luciano wrote:Prea ai generalizat si cred ca daca ai fi spus o proasta sau o fraiera s-ar fi simtit mai putin jignita, sa nu mai vorbim de faza cu dispretul referitor la vanzatoare.

Dar e doar parerea mea .... si cum spuneam nu spun ca nu sunt si astfel de vanzatoare, dar ai prea bagat pe toata lumea in oala asta.



Vorba lui M. Badea, de fiecare data cand afirmam ceva TREBUIE SA SPUNEM CA NU GENERALIZAM?!? Da, pentru ca "traim in Romania, si asta ne ocupa tot timpul", si pentru noi timpul este pretios, nu-i asa Luciano?
Chiar am afirmat candva ca nu trebuie sa generalizez si am recunoscut ca, cu toate acestea toti cei care presteaza o asemenea meserie se bucura de tot dispretul meu!
Sustin! Nu toti corespund profilului, ci marea majoritate! Ca nu precizez asta mereu este pentru ca imi este greu sa ma poticnesc!



"daca ai fi spus o proasta sau o fraiera s-ar fi simtit mai putin jignita"

q.e.d.
Este prea mult subinteles! Eu cred ca atunci cand ii spui unui om ca este prost, pur si simplu il excluzi... il divizi in particule, molecule si celule care nu vor mai forma niciodata un intreg!
Fireste, eu cred in asta!
Apoi, cu consecventa si alte alea, un vanzator din metro imi poate arata ca m-am inselat in privinta sa, ca am gresit dispretuindu-l, si se poate bucura de toata stima mea!
Asa consider ca ajut un OM, stimabile :oops: FlyAway :oops: , nu hranind un indolent pacatos!

Sa auzim de bine!
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Posts: 1442
Joined: 23.11.2005 16:08
Location: Sibiu
PostPosted: 17.01.2007 23:03
Ok... tu asa consideri... ii parerea ta, problema ta. Dar iti repet si te avertizez din nou: limbajul tau pare a fi iar in scarba si incepi sa te crezi iar superior altora. Aici nu ma refer fata de mine, ca eu is cu 10 ani mai mic fata de tine. Ma refer in general. Dar na... se pare ca ai ratat o chestie esentiala de pe aici.... pacat.
User avatar
Posts: 976
Joined: 17.09.2004 11:18
Location: sibiu
PostPosted: 18.01.2007 14:37
gigel, te rog sa nu mai ataci persoanele de pe acest forum in felul acesta, ptr ca noi nu avem nimic personal cu tine. Aici este un forum unde fiecare isi exprima ideile , bune sau rele, in termeni politicosi.
Un barbat fuge dupa o femeie pana cand il prinde ea...
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 18.01.2007 14:41
Fly_away wrote:



NO COMENT
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 18.01.2007 14:42
Facand abstractie de filozofia de 2 lei -vechi -a unora si la complexul de superioritate tot al aceluias, cred ca Rebelutza, atunci cand intreba de joburile pentru studentii fara experienta, vorbea si de minunatele noastre facultati de unde iesi tolba de teorie dar cam slab la practica...

acum astept replici in care sa mi se aduca din nou aminte ca "studintele, inca din vremea studentiei trebuie sa.... si sa..." ca sa ia si el salariu ala grozav de care ne amintea tot cineva.
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 18.01.2007 14:44
rebelutza wrote:. .








NO COMENT
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 18.01.2007 14:52
Asta din respect pentru autorii posturilor!
Last edited by gigel_cd on 23.01.2007 17:23, edited 1 time in total.
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 18.01.2007 15:02
dreamwind55 wrote:..


Daca tu intrebi si tot tu raspunzi.... de ce ai mai postat?

Cu ce anume din ce am afirmat eu nu esti de acord? Si de ce?
(De dragul polemicii, nu de dragul pacii mondiale.)

Una este sa contrazici pe cineva dupa care sa-ti spui parerea, si alta este sa afirmi ceva dupa care sa pui punct!

No ofense, dar esti vanzatoare? ca am sesizat ca m-ai apostrofat undeva, dupa ce mi-am exprimat in mod public si deschis dipretul...
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Posts: 1855
Joined: 02.01.2007 15:39
Location: Sibiu
PostPosted: 18.01.2007 16:45
... :oops: da ...de aprozar....
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 18.01.2007 17:40
nu cred ca cineva are ceva cu tine si poate de aceea nu se inghesuie nimeni acolo.
Ca tot veni vorba.....
atitudinea fata de societate din posturile tale ar trebui sa ne faca sa scriem acolo? adica asta e ideea?
Cea mai bună metodă de a-l face pe Dumnezeu să râdă este să-i povesteşti planurile tale de viitor.

Posts: 3
Joined: 18.01.2007 15:37
PostPosted: 19.01.2007 00:50
buna
cine e gigel?

te-am gasit rebelutza mea

Posts: 61
Joined: 03.01.2007 12:00
PostPosted: 19.01.2007 11:19
"Asa suntem noi... il contestam pe Stanescu ca a fost cum alcoolist, il ponegrim pe Eminovici ca a fost sifilitic, Cioran a fost un tradator de tara si mi-e lehamite sa continui!

...noi suntem buticarii secolului XXI, contemporanii..."




din pacate,sunt de accord cu gigel...
"i'm a cowboy,a steel horse i ride,i'm wanted,dead or alive..."
TFFT

Posts: 26
Joined: 11.01.2007 15:54
PostPosted: 19.01.2007 14:37
si eu il sustin pe gigi-el chiar vorbeste serios in timp ce noi cand ramanem fara cuvinte spunem ca gigel e un magar nesimtit ce-a tampit nesimtiti fraieri idioti magari misei escroci ticalosi si magari
acum sunt liber
Alegerea in toate, acesta a fost flagelul intregii mele existente!

Posts: 6
Joined: 16.01.2007 18:07
PostPosted: 19.01.2007 16:27
Draga Ascanio, te rog sa fi mai coerent in exprimare si sa faci un efort de a-ti organiza ideiile, altfel risti sa fi receptat in mod eronat si odata considerat putin ridicol iti vei pierde credibilitatea si interesul celorlalti pentru mesajele tale.
Luarea de atitudine este salutara la varsta ta, dar trebuie sa fi convingator si foarte serios .De fapt ce ai dorit sa ne comunici?
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 19.01.2007 20:32
Am mai vazut posturi de genul tanarului domn si nu ss-a suparat nimeni. Probabil o insatisfactie din unul din multele probleme pubertine a facut sa se descarce.....pe forum.
Se intampla si la case mai mari, domnule observator. Din partea mea sa-i fie cu iertare.
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
PreviousNext

Return to Mi-as dori...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron