SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Accidente in serie !

Si chiar daca ne laudam orasul suntem cu picioarele pe pamant. Pentru ca uneori lucrurile par sa se miste atat de incet, iar uneori parca nu se misca deloc...
Ce te deranjeaza cel mai tare in Sibiu?
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 09.06.2004 08:47
Nu stiu ce se intampla dar in ultima perioada in sectiunea stiri a site-ului cand apare cate o stire despre un tip de accident .. incep sa apara si altele de acelasi fel intr-o perioada relativ scurta.

Prima data mi-am dat seama cand in aprox o saptamana am avut 3 stiri despre copii accidentati de masini (Bãiatul sefului SRI Sibiu, accidentat de un Audi, Fetitã lovitã de masinã în timp ce trecea strada cu mama sa, Copil lovit de un microbuz), apoi au urmat accidentele cu autostopisti :( ( Calcat la ocazie, Autostop periculos ) iar azi bomba ... in doar o saptamana trei oameni au fost loviti de tren :( :cry:

Oare ce se intampla au crescut numarul accidentelor sau a crescut numarul stirilor de acest tip ?
User avatar
Posts: 593
Joined: 30.01.2004 10:43
PostPosted: 10.06.2004 21:07
uhm .... daca ar fi sa dam o definitie a ceea ce inseamna program de shtiri (a unui reporter) ar suna ceva de genul: cauta numai shtirile socante ... accidente, omoruri, crime, violuri ... ceva care sa lase o impresie omaenilor, fie ea pozitiva sau negativa. asta este opinia mea.... unde sunt shtirile in care`mi prezinta kestii de genul> x`ulescu a ajutat o batranica sa treaca strada, cutarescu a facut ceva bun!!! fuck ... nimic ... nici una! absolut nici una! numai lucruri negative ... sau singurul lucru pozitiv care apare este ceva de genul: politia a prins pe marele cautat gheorghe ... dar substratul este tot de conotanta negativa .... fatada e de pozitiv ca a prins politia pe ala, dar ,...... nu mai zic... am de muncit

sa fiti iubiti

de poporul chinez ca is mai multi
TOT IO!!!
User avatar
Posts: 293
Joined: 20.01.2004 01:04
Location: Sibiu
PostPosted: 10.06.2004 21:25
accidente au fost , si vor fi
si grumy are dreptate...se scot numai stirile de senzatie..si de preferinta negative (socante)
asta e motivul pt care tu ai stirile astea

dar ca si conducator auto pot sa spun ca autostopisti dau foarte des dovada de prostie..si au un spirit sinucigas. Asta poate spune oricine cand ii vede pe o banda intreaga de nu poti trece de ei (la iesirea catre selimbar, catre medias, la McDonalds)
Eu ii inteleg si pe ei ca poate stau de mult si vor sa ajunga la destinatie...dar te prinde pe banda aia si nu numai ca nu poti sa avansezi ..te mai trezesti si cu usile deschise sa intre vre-unu in masina
Eu am vazut odata pe unu care o oprit sa o ia pe una..si s-au bagat 6 oameni pe toate partile in masina ..de o trebuit sa ii dea nervos afara pe toti
I MISS CARMAGEDDON :twisted:

Return to Asta nu...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron