SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Starea Sibiului

"Avem un oras frumos" zicea cineva odata. Hai sa le aratam tuturor ce se poate vedea la noi , pentru ca se poate...
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 15.03.2007 16:17
Asta vrem cu totii, constient sau inconstient! Sa intelegem. Atat. Facem eforturi pentru asta. Gigantice. Si cand intelegem...ne prinde teama; regretam si ne dorim sa nu fi inteles! Niciodata. Sa fii fost fericiti in indolenta noastra...ca tzontzonel!
Poate atunci ne-ar fi placut mai mult batranul nostru burg; poate i-am fi recunoscut sensul, importanta...
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
PostPosted: 16.03.2007 19:17
tudor_X wrote:da... desi se vad culorile ingrozitoare ale cladirilor "resturate" nu se vad spoielile... iar in unele case ploua in locuinta dupa "restaurare" desi inainte nu ploua, tencuiala cade mai mult si locatarii sunt mai nemultumiti... ce micinoase sunt unele poze...


Unele poze sunt despre ce e bine, altele despre ce e rău, multe sunt pur şi simplu informative şi nu conţin judecăţi de valoare. Nu cred ca poţi să numeşti ceva "mincinos" numai pentru că nu vorbeşte despre ce te interesează cel mai mult, sau nu surprinde aspectul care te interesează cel mai mult.
PostPosted: 16.03.2007 19:19
tudor_X wrote:toate pozele sunt facute pe N. Balcescu, chiar daca la unele nu o sa va vina sa credeti!


Ne vine să credem, cum nu, nimic din ce e bălcesc nu ne e străin.
PostPosted: 16.03.2007 19:20
gigel_cd wrote:...in vechiul burg, cu minunatele stradutze inguste, unde, chiar daca-ti lasi masina corect parcata, tot se trezeste un sofer ori un conducator auto care sa-ti loveasca o usa....pe dreapta!
...in vechiul burg, unde printre cladiri care stau sa cada gasesti pub-uri, cafe-uri ori club-uri cu iz monden frantuzesc, americanesc ori pur si simplu......-esc.
...in vechiul burg, care miroase (a) rau a nou!
E minunat, atat de minunat incat...pare frumos!


Gigel, nu se poate aşa, nu poţi să respingi magia oraşului pentru simplul motiv că se petrece în realitate!
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 16.03.2007 23:54
Adica e penibila o asociere intre oras si citadini?
Ma intreb: orasul ar fi mort fara citadini?... ori citadinii ar fi morti fara oras? Prima data, ma intreb retoric. A doua oara ma intreb degeaba. Ar fi nevoie de o constiinta colectiva ca sa obtin un raspuns veridic. Bashca, un fel de referendum local in care eu as maslui rezultatele! Ca o ironie a sortii!
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
User avatar
Posts: 368
Joined: 24.10.2006 20:39
Location: sibiu
PostPosted: 17.03.2007 10:41
Mingus Ah Um wrote:
tudor_X wrote:da... desi se vad culorile ingrozitoare ale cladirilor "resturate" nu se vad spoielile... iar in unele case ploua in locuinta dupa "restaurare" desi inainte nu ploua, tencuiala cade mai mult si locatarii sunt mai nemultumiti... ce micinoase sunt unele poze...


Unele poze sunt despre ce e bine, altele despre ce e rău, multe sunt pur şi simplu informative şi nu conţin judecăţi de valoare. Nu cred ca poţi să numeşti ceva "mincinos" numai pentru că nu vorbeşte despre ce te interesează cel mai mult, sau nu surprinde aspectul care te interesează cel mai mult.


ma refeream ca fotografiile sunt in general mincinoase. nu spuneam de o fotografie anume. cum in unele se vede mai mult uratul desi in general e frumos asa si in unele poze se vede binele desi e mai mult rau. la fel si cu pozele din reviste...
User avatar
Posts: 1488
Joined: 10.12.2006 14:04
Location: prin cartier
PostPosted: 18.03.2007 02:49
Parerea mea despre Sibiu!
Attachments
-parerea mea-.jpg
(142.68 KiB) Downloaded 174 times
Mintiile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintiile reduse ii discuta pe altii!


G I G E L I T A T E A
Previous

Return to Sibiul Vechi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron