SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Nu-mi place

www.sibiul.ro s-a nascut nu pentru ca Sibiul nu ar fi avut site-uri de prezentare pe net. S-a nascut pentru ca noi am zis ca putem sa facem ceva mai bun, ca putem sa punem pe net tot ce ne-am dori noi sa gasim despre orasul nostru.
Aici vrem sa ne spui tu ce ai vrea sa gasesti pe site, ce crezi ca ii lipseste...ce iti place si mai ales ce nu iti place.

PostPosted: 03.02.2004 01:30
Site-ul acesta zici ca s-a nascut din dorinta de a face ceva mai bine. Crede-ma ca a iesit ceva mediocru care se adauga la numarul destul de mare de site-uri care mai mult incurca decat ajuta pe cel care doreste sa afle informatii despre sibiu. mai este http://www.sibiuonline.ro care este mai bun dar facut tot dupa templates ca si asta. Pierdere de timp
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 03.02.2004 08:57
asta e parerea ta, dar acum sunt curios cum ai ajuns la aceasta concluzie ... hai zi-mi ce ti se pare mediocru la situl asta ??

a doua chestie, sibiuonline.ro nu pot sa-ti zik daca e facut cu un "portal sistem" (daca la asta te refereai) eu cred ca nu, dar http://www.sibiul.ro cu siguranta NU e facut cu asa ceva, (Nuke ... si altele) daca tot esti asa destept de ce nu ai aruncat o privire in sursa la un portal facut cu nukele si comparai cu http://www.sibiul.ro, se vedeau diferente mari in cod si instructura site-ului.

oricum astept sa revii cu un raspuns de unde pot sa-mi dau seama ce e atat de naspa la site-ul asta

mai vb

see ya
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 03.02.2004 22:02
asa ca nu pot decat sa iti multumesc pentru acest mesaj,
dar
e usor sa spui ca nu iti place , sau ca e mediocru , e un pic mai dificil sa specifici, adica sa ne spui exact ce nu ti-a placut pe site de l-ai catalogat asa si poate incet o sa incercam sa il aducem la nivel > decat mediocru si asta pentru ca l-am facut pentru sibieni si cu ajutorul lor vrem ca site-ul sa creasca. Deci mai mult decat orice in aceasta sectiune asteptam critici, nu vrem laude si tot felul de balarii dar o critica de la cineva care stie ce spune si ce vrea (si mai ales de la persoane care in momentul cand vor sa faca o critica nu isi ascund identitatea pentru ca nu le e rusine de ce scot din gura).
Cat despre partea cu folosirea unui script de portal (aici l-ai atins rau pe ovi) tin sa te anunt ca ar fi cazu sa te uiti mai atent , pentru ca s-a muncit mult la realizarea lui si asta tocmai din considerentul ca vrem sa fie altceva si ca incercam sa aducem tot timpul ceva nou in peisajul de site-uri despre sibiu.
Sper tutusi ca vei reveni cu un mesaj mai explicit , pana atunci
Have fun surfing!!

BTW: (asta am adaugat dupa ce am mai citit odata postul tau)
De ce crezi ca site-urile mentionate de tine sunt pierdere de timp?
Te-ai gandit la munca depusa pentru intretinerea lor?
sau la faptul ca cei peste 200 de vizitatori unici/zi au un motiv sa intre pe site
User avatar
Posts: 18
Joined: 20.01.2004 22:00
Location: hermannstadt
PostPosted: 05.02.2004 22:31
Nu va mai agitati ma, asta ie pur si simplu reclama.
Daca puteti, uitati-va la IP-ul omului si sigur gasiti legatura cu situl.
***************************************
http://www.zamolxe.sibiul.ro
User avatar
Site Admin
Posts: 1029
Joined: 19.01.2004 18:01
Location: Sibiu
PostPosted: 06.02.2004 00:38
Ce crezi ca ma deranjeaza sau ma va deranja daca cineva pune linkuri catre alte situri despre sibiu. E loc de toate.. si daca sunt bune o sa aiba si vizite. Ideea e urmatoarea: Atat sibiuonline cat si noi am muncit si muncim sa tinem up and updated siteurile astea.
Si daca e sa primim critici e ok , ca doar incercam sa facem site-ul mai bun.
Si sincer sa-ti spun chiar nu am motiv sa fac politie pe site sa vad un ip.
Am facut forumul ca sa-si dea oamenii cu parerea.
Era normal si de asteptat sa fie si mailuri dintr-astea.
Dar cum am spus e un forum de dicutii si e loc pentru orice post. :wink:

Posts: 2
Joined: 10.02.2004 02:08
Location: new york
PostPosted: 10.02.2004 02:37
sunt de ceva vreme in new york si dorul de casa ma face sa ratacesc seara de seara pe net in cautare de fotografii si ultime stiri de acasa asa ca mi-am facut si eu o parere desi nu sunt decat un simplu vizitator...
vreau doar sa va spun ca http://www.sibiul.ro este deasupra tuturor
am fost si eu curios ca tot omul sa vad ce poate fi atat de extraordinar la celalalt site (sibiuonline) si am fost destul de dezamagit... daca cel care a trimis mesajul are legatura cu acel site il sfatuiesc sa-si schimbe atitudinea care-mi dovedeste inca o data ca romanii nostrii vorbesc multe dar... doar atat!
pentru cei care au grija de sibiul.ro toate felicitarile mele si daca intalnesc ceva mai bun va promit ca nu voi ezita sa va anunt!
ce mai astept de la voi? webcam si mai multe linkuri functionale cu media locala dar si nationala...
pe maine!
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 13.02.2004 09:03
alin wrote:...
ce mai astept de la voi? webcam si mai multe linkuri functionale cu media locala dar si nationala...
pe maine!


zilele astea am adaugat si noi camera web, singura care este din Sibiu, cea oferita de Primaria Sibiu.

Linkul spre camera web se afla in partea stanga a site-ului, la prima categorie "Despre Sibiu" - WebCam din Sibiu

In legatura cu linkurile catre media locala pot sa spun ca deja ne-am apucat de o noua pagina cu linkuri catre posturile de radio din Sibiu ( si nu numai ) care pot fi ascultate si de pe internet. Probabil vom adauga linkuri catre tot ce inseamna media din Sibiu ( TV, Radio, Ziare, Reviste, etc )

Posts: 2
Joined: 10.02.2004 02:08
Location: new york
PostPosted: 13.02.2004 13:06
hei, lucrurile se misca mai repede decat ma asteptam!
multumesc!

Posts: 36
Joined: 21.02.2004 20:08
PostPosted: 28.02.2004 15:58
Oamenii sunt rai in zilele de azi :D . Asa ceva gasesti peste tot in lume. ai incercat sa faci un site, programezi zile si nopti, nu mananci si bei aproape nimic, inafara de o jumate de cana cu 5 linguri de cafea Davidoff si cealalta jumate de cana o vodca buna 8) . Si ete na un spammer sa gasit unde sa introduca reclama fara rost pentru un site putrizit (nu tema ci conceptul). Ovisopa bravo ca ai facut acest site, sa fiu cinstit tareee ma impresionat. Rapiditatea e navigare, corectitudinea, designul (in special) si in general membrii generosi de aici.
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 28.02.2004 16:29
neuron wrote:... sa faci un site, programezi zile si nopti, nu mananci si bei aproape nimic ...


adevarat ai grait cu programatu' zile si nopti .. am pierdut mult timp cu site-ul asta, dar a meritat, e placerea aia de a vedea ca sunt intre 250 - 300 de oameni care intra zilnic pe site si citesc stiri, se uita la poze ( am vazut ca tie ti-au placut mult imaginile panoramice ) , comunica unii cu altii pe forum ... si lista cu informatiile interesante poate continua ;) .

Abea astept sa ma apuc de v.2 , trebuie sa iasa super misto si cu siguranta o sa imbogatim mult baza de date cu informatii despre Sibiu, despre tot judetul Sibiu, pentru toate astea e nevoie de mult timp ... care deocamdata nu il am :( .

see ya

Posts: 36
Joined: 21.02.2004 20:08
PostPosted: 28.02.2004 17:59
Da, imaginile panormaice sunt mai marfa decit marfa de cocaina (sa fiu sincer straniu ca mia sarit asta din cap). v2 ? Hehe, cred ca ai sa ai mult lucru pe capul tau nu ? Dar observ in tine un patriotism. O sa fiu aici la fiecare schimbare ;).
User avatar
Site Admin
Posts: 1701
Joined: 19.01.2004 12:34
Location: Sibiu, Romania
PostPosted: 28.02.2004 18:11
pai sa fii aici si sa comentezi ce nu-ti place .. ca de aia am pus forum sa auzim pareri, sugestii ... toate modificarile ce le voi mai face si la site si la forum vor fi anuntate aici pe forum .. sa stie toata lumea si sa auzim daca am facut bine ori ba :)

see ya
Cauta rapid pe site:
telefon brukenthal pt. a gasi rapid nr. de tel. al unei institutii, firme, sau obiective turistice
adresa brukenthal exact ca pt telefon doar ca o sa gasiti adresa
cod postal balcescu pentru a gasi codul postal al unei strazi din sibiu sau medias. Folositi doar numele (sau o parte) fara Str, aleea .. etc

Posts: 36
Joined: 21.02.2004 20:08
PostPosted: 28.02.2004 18:23
Sigur. Si poate iti voi mai recomnda ceva (nu prea cred pentru ca nu sunt asa de exepremntat ca si tine).

Posts: 10
Joined: 08.06.2007 00:48
PostPosted: 08.06.2007 02:09
neuron wrote:Sigur. Si poate iti voi mai recomnda ceva (nu prea cred pentru ca nu sunt asa de exepremntat ca si tine).


:)))))

Return to www.sibiul.ro

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron