SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Au ratat promovarea la loteria penaltiurilor

Stiri din Sibiu: Sport Adauga un comentariu »

AS Cisnadie va continua si la anul in Divizia D, dupa ce a ratat barajul de promovare in liga a treia disputat sambata, la Deva. Dupa ce a dominat majoritatea celor 90 de minute plus reprizele de prelungiri, jucatorii lui Jean Gavrila au cedat cu 6-5 in urma loviturilor de departajare.

Cisnadienii au pornit, sambata, spre Deva incarcati cu foarte mult optimism. Parcursul aproape fara greseala din campionatul recent incheiat de divizia D le dadea sperante mari inaintea barajului de promovare cu Kozara Vintu de Jos (jud. Alba). Mai ales ca pe banca se afla Jean Gavrila, unul dintre cei mai experimentati tehnicieni dintre cei care participau in aceasta faza a competitiei interne. Foarte ambitiosi si dornici de performanta, in ciuda tineretii multora dintre componentii lotului, jucatorii galben-albastri s-au ridicat la inaltimea mult mai experimentatilor lor adversari. Prima repriza a fost destul de echilibrata si, in ciuda catorva decizii ale arbitrilor care i-au defavorizat, sibienii au intrat la cabine la egalitate, 1-1, cu cei din judetul vecin. Cei care au deschis scorul au fost jucatorii din Cisnadie, prin Atodiresei (min.10), care a gestionat bine o pasa exacta si a sutat imparabil la coltul lung din interiorul careului. Cei de la Kozara au egalat situatia pe tabela in minutul 33, prin Şenga, aflat la capatul unei faze aproape identice. Dupa pauza, o singura echipa a fost pe teren, AS Cisnadie, care a controlat jocul autoritar, si-a trecut in cont numeroase ocazii de gol, insa, din nefericire, niciuna nu a adus mult dorita promovare. Scenariul a fost identic si in reprizele de prelungiri, dar din nou scorul a ramas neschimbat. Ajunsi la penaltiuri, cisnadienii s-au pierdut cu firea. in avantaj dupa ce autorul golului Kozarei a ratat chiar la prima lovitura, cisnadienii le-au facut cadou adversarilor sansa continuarii luptei si dupa prima serie de cinci incercari, ratare Sergiu Cristea. A urmat o noua nereusita, semnata de Mihaila si Vintu de Jos merge in liga a treia dupa 6-5 la penaltiuri. ,,Suntem extrem de suparati. N-a tinut providenta cu noi, nu stiu ce sa zic. I-am dominat clar, s-a vazut ca nu mai aveau suflu in repriza a doua si in prelungiri. Asta e, o luam de la capat, nu cedam lupta. Pacat doar de acest an de munca pentru promovare ", au spus, aproape la unison, sefii clubului din Cisnadie. intr-un alt meci al barajului pentru promovare, la Cisnadie, CFR Marmosim Simeria (Hunedoara) a invins pe Parangul Sadu (Gorj) cu scorul de 3-2 (2-2) si va fi prezenta la anul in Liga a III-a.

AS Cisnadie: Stama – Csaszar, Stoian, Cotora, Cotofan, Marc (Ganea-Oaca) – Sg. Cristea, Natarau (Mihaila), Ganuci - Cl. Gheorghe – Atodiresei.

( actualizat in 27 08 2019 08:17 )
Autostrada A1 / AERIAL VIDEO / Lotul 1 (km 0 - 24) Autostrada A1 / AERIAL / Lotul 4 - Viaduct SacelAutostrada A1 / Lotul 4 / Saliste - Sibiu / ON-ROADInaugurarea podurilor din Cartierul TineretuluiSibiu Rally Show 2013 Aerial VideoTargul de Craciun Sibiu 2013 / Aerial video by Ovidiu Sopa Muzeul in aer liber din Dumbrava Sibiului / Muzeul Astra / PREVIEWPiata Unirii din Sibiu - noaptea (Aerial video) Sibiu by night (preview) / Aerial Video