SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

CSU Vointa, infranta in amicalul cu Ariesul Turda: 0 - 1

Stiri din Sibiu: Sport Adauga un comentariu »

CSU Vointa Sibiu a pierdul meciul amical disputat in compania divizionarei secunde, Ariesul Turda, scor 0-1. Meciul s-a disputat pe stadionul Municipal din Sibiu si a fost o buna oportunitate pentru noii jucatori ai Vointei sa-i arate antrenorului Pelici de ce sunt in stare. Partida a inceput cu o intarziere de o ora si 10 minute, cauzata de jucatorii Ariesului, veniti la stadion cu autocarul, tocmai din Turda. Alexandru Pelici a odihnit o parte dintre titularii de drept, iar printre jucatorii care au intrat in teren s-au numarat Miron, Martinescu, Sergiu Bar, Somodean, Nicola, Beza, Majer, Caius Lungu sau Hardau.
Prima repriza a meciului a fost una de tatonare, cu putine faze de poarta. Cea de-a doua repriza a debutat cu o echipa a Vointei mai artagoasa, care a incercat sa puna probleme oaspetilor prin suturi de la 18-20 de metri. Singura faza notabila a meciului a venit in minutul 25 al reprizei secunde, cand nou venitul Jefersson a inscris in poarta aparata de Zavoi, in urma unui contraatac, stabilind si scorul final al partidei.
Ocupantii posturilor de titular in angrenajul echipei sibiene au preferat sa vada meciul din tribune, alaturi de suporteri. Printre acestia, Tatar, Iulian Popa sau capitanul Grigore. Desi Vointa Sibiu nu a castigat meciul, la sfarsitul acestuia, multi dintre jucatorii din tribuna au exclamat ca `un meci amical ramane un meci amical si ca scorul nu conteaza`.
Fanii nu s-au ingramadit in tribunele Municipalului si, astfel, un numar de 50-60 de suporteri au asistat la amicalul Vointei, meci care a avut intrarea libera.

( actualizat in 17 08 2020 11:43 )
Autostrada A1 / AERIAL VIDEO / Lotul 1 (km 0 - 24) Autostrada A1 / AERIAL / Lotul 4 - Viaduct SacelAutostrada A1 / Lotul 4 / Saliste - Sibiu / ON-ROADInaugurarea podurilor din Cartierul TineretuluiSibiu Rally Show 2013 Aerial VideoTargul de Craciun Sibiu 2013 / Aerial video by Ovidiu Sopa Muzeul in aer liber din Dumbrava Sibiului / Muzeul Astra / PREVIEWPiata Unirii din Sibiu - noaptea (Aerial video) Sibiu by night (preview) / Aerial Video