SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Ghinion pe final de meci

Stiri din Sibiu: Sport Adauga un comentariu »

Campioana Romaniei, Otelul Galati, a debutat cu o infrangere in grupa C a Ligii Campionilor, dupa ce a pierdut, miercuri seara, in deplasare, cu scorul de 1-2 (0-1), intalnirea cu formatia elvetiana FC Basel, in prima etapa a grupelor competitiei. Golul echipei Otelul a fost marcat de Pena '58, in timp ce pentru FC Basel au inscris F.Frei '39 si A.Frei '84 (penalti).

FC Basel a deschis scorul in minutul 39, prin Fabian Frei, care a marcat cu capul, dupa o centrare a lui Streller.

Otelul a egalat in minutul 58 prin Marius Pena, care l-a invins pe Sommer din 4 metri, dupa ce portarul elvetienilor respinsese in fata un sut puternic al lui Antal din 18 metri.

in minutul 82, Salageanu a primit direct cartonasul rosu pentru un fault asupra lui Streller, arbitrul dictand penalti pentru elvetieni, care a fost transformat de Alexander Frei, in minutul 84.

in minutul 87, Huggel (FC Basel) a primit al doilea galben pentru un fault asupra lui Viglianti, fiind eliminat.

FC Basel: Sommer - Steinhofer, Abraham, Dragovici, Park Joo-Ho - F. Frei (Pak '90+4), Huggel, Cabral, G.Xhaka (Zoua '78) - A. Frei (Kovac '90+1), Streller. Antrenor: Thorsten Fink.

Otelul: Grahovac - Rapa, Perendija, Sg. Costin, Salageanu - Filip (Viglianti '86), Giurgiu - Antal, Ibeh, S. Ilie (Frunza '89) - Pena (Paraschiv '71). Antrenor: Dorinel Munteanu.

Arbitru: William Collum. Asistenti: Graham Chambers si Martin Cryans. Rezerva: Iain Robertson Brines. Arbitrii suplimentari: Alan Muir si Stephen O'Reilly (toti din Scotia).

Cartonase galbene: Streller '35, Huggel '52 / Rapa '49, Grahovac '90+2

Cartonase rosii: Huggel '87 / Salageanu '82

La meciul disputat pe arena St. Jacob-Park au asistat aproximativ 30.000 de spectatori.

in urmatoarea etapa, Otelul va intalni, pe 27 septembrie, pe teren propriu, formatia portugheza Benfica Lisabona, iar Manchester United va juca in Anglia cu FC Basel.

Liga Campionilor
Grupa A

Manchester City (Anglia) - SSC Napoli (Italia) 1-1 (0-0)

Au marcat: Kolarov '74 / Cavani '69

Villarreal (Spania) - Bayern Munchen (Germania) 0-2 (0-1)

Grupa B

OSC Lille (Franta) - ŢSKA Moscova (Rusia) 2-2 (1-0)

Au marcat: Sow '45, Pedretti '57 / Doumbia '72, '90

Internazionale Milano (Italia) - Trabzonspor (Turcia) 0-1 (0-0)

Grupa C

FC Basel (Elvetia) - Otelul Galati (Romania) 2-1 (1-0)

Au marcat: F. Frei '39, A. Frei '84 - penalti / Pena '58

Benfica Lisabona (Portugalia) - Manchester United (Anglia) 1-1 (1-1)

Grupa D

Dinamo Zagreb (Croatia) - Real Madrid (Spania) 0-1 (0-0)

A marcat: Di Maria '53

Ajax Amsterdam (Olanda) - Olympique Lyon (Franta) 0-0.

( actualizat in 17 08 2020 11:43 )
Autostrada A1 / AERIAL VIDEO / Lotul 1 (km 0 - 24) Autostrada A1 / AERIAL / Lotul 4 - Viaduct SacelAutostrada A1 / Lotul 4 / Saliste - Sibiu / ON-ROADInaugurarea podurilor din Cartierul TineretuluiSibiu Rally Show 2013 Aerial VideoTargul de Craciun Sibiu 2013 / Aerial video by Ovidiu Sopa Muzeul in aer liber din Dumbrava Sibiului / Muzeul Astra / PREVIEWPiata Unirii din Sibiu - noaptea (Aerial video) Sibiu by night (preview) / Aerial Video