SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Play-off, meciul II. 2-0 lipsit de speranta

Stiri din Sibiu: Sport Adauga un comentariu »

U-Mobitelco Cluj Napoca a castigat si cea de-a doua partida din primul tur al play-off-ului campionatului national de baschet. Sibienii au reusit sa opuna o rezistenta mai solida fata de partida de ieri, insa finalul a gasit aceeasi echipa clujeana invingatoare. Pe fondul unei evolutii foarte bune a pivotului Justin Herndon, sibienii au reusit sa castige primul sfert al disputei la o diferenta de 7 puncte, 19-12. Branko Cuic a facut insa o noua partida extrem de eficienta. Extrema clujeana a fost, din nou, la doar o pasa decisiva distanta de un triple double, cu 18 puncte, 14 recuperari si 9 pase decisive. Pe fondul jocului extrem de eficient al lui Cuic, clujenii au castigat sfertul secund la o diferenta de 11 puncte si au intrat la pauza in avantaj. Urmatoarele doua sferturi au fost mult mai echilibrate insa sibienii au alergat in van dupa egalare. Clujul castiga meciul 2 la 11 puncte diferenta, 85-74 si vine la Sibiu cu un 2-0 care elimina aproape orice urma de presiune de pe umerii clujenilor. Pentru a spera in continuare la o calificare miraculoasa, Sibiul trebuie sa castige ambele meciuri de pe teren propriu ca sa poata visa la un meci 5 ce pare, insa, extrem de departe. Remarcatii serii: Krstanovic 22 puncte, 8 recuperari, Dykes 19 puncte pentru Cluj, Herndon 22 de puncte 10 recuperari, Calota 16 puncte. De remarcat evolutia foarte slaba a lui Seals in ambele partide. In meciul 2, seals a aruncat doar de 5 ori in cele 18 minute petrecute pe parchet. avand cate o reusita de la 2 si 3 puncte.

Clujenii au dominat aproape toate capitolele partidei. Procentaje mai bune la aruncarile de 2 si de 3 puncte, 39 de recuperari fata de cele 37 ale sibienilor si 22 de pase decisive fata de doar 13 reusite de studenti. Faptul ca CSU a avut un procentaj mai bun la aruncarile libere insa nu incalzeste cu nimic. Iar Harrison e in Noua Zeelanda...

( actualizat in 27 07 2020 07:25 )
Autostrada A1 / AERIAL VIDEO / Lotul 1 (km 0 - 24) Autostrada A1 / AERIAL / Lotul 4 - Viaduct SacelAutostrada A1 / Lotul 4 / Saliste - Sibiu / ON-ROADInaugurarea podurilor din Cartierul TineretuluiSibiu Rally Show 2013 Aerial VideoTargul de Craciun Sibiu 2013 / Aerial video by Ovidiu Sopa Muzeul in aer liber din Dumbrava Sibiului / Muzeul Astra / PREVIEWPiata Unirii din Sibiu - noaptea (Aerial video) Sibiu by night (preview) / Aerial Video