SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Sah si mat!

Stiri din Sibiu: Sport Adauga un comentariu »

Mediesenii s-au impotmolit chiar pe teren propriu si au parasit fotoliul de lider. La capatul a 40 de minute extrem de disputate, jucatorii lui Bruno Soce si Ovidiu Teleaba au fost invinsi cu scorul de 80-73 de CSM Bucuresti.

Debutul intalnirii a fost unul echilibrat. Dupa doua minute si jumatate, gazistii au inceput sa se impuna si, dupa ce, la un moment dat, aveau avantaj de 10 puncte (19-9), au castigat primul sfert cu 22-13. Cea de-a doua perioada a fost a oaspetilor (23-13), acestia reusind sa aiba avantaj de o jumatate de cos la mijlocul intalnirii.

Sfertul 3 a fost cel mai echilibrat de pana acum. Mediesenii au reusit sa intoarca rezultatul si, cu 10 minute inainte de finalul intalnirii, conduceau cu 58-55. Sfertul 4 a fost insa unul interzis cardiacilor. Dupa doua minute si jumatate, bucurestenii au preluat din nou conducerea (62-60). Gazul metan a egalat in doua randuri, la 64, apoi la 66, dar conducerea au preluat-o din nou, pentru putine momente, abia cand mai erau doua minute si jumatate (68-66). Kraemer a intors - pentru a cata oaras - rezultatul, 71-70 pentru CSM, cu o aruncare de la distanta. in restul timpului, gazistii n-au mai reusit sa revina la conducere pe tabela de marcaj. La final, echipa din Bucuresti a produs surpriza etapei, 80-73, schimband liderul.

Marcatori: Ivanovic 18 (2x3), Mitchell 16, Dragusin 11, Nicoara 8, Velickovic 7 (1), Jucan 3, T. Dumitrescu 3 (1), Jucan 3 (1) si Kinlock 3 (Gaz metan), respectiv Kraemer 24 (6), Jamaal Smith 23 (4), Tomic 13, Santana 7 81), Bennett 7 si M. Paul 6 (1) pentru CSM Bucuresti.

SCM CSŞ Craiova - CSU Atlassib Sibiu 85-96

BC Miercurea Ciuc - "U" Mobitelco Cluj 79-90.

15. CSU Brasov 19 1 18 0 1145:1789 -634 20

16. BC Miercurea Ciuc 19 1 18 0 1338:1647 -309 20.

Legenda: L - locul; MJ - meciuri jucate; MC - meciuri castigate; MP - meciuri pierdute; F - forfait; +/- - diferenta dintre punctele inscrise si punctele primite; Pct. - numarul de puncte.

Etapa a XX-a, sambata, 5 februarie

CSU Ploiesti - BC "Perla Harghitei" Miercurea Ciuc (in tur 87-64)

"U" Mobitelco Cluj-Napoca - SCM CSŞ Craiova (79-66)

CSU Atlassib Sibiu - Municipal Oradea (70-88)

BCM "U" Pitesti - Energia Rovinari (73-82)

Steaua Turabo Bucuresti - BC Mures Tg. Mures (79-81)

Politehnica Iasi - Gaz metan Medias (62-109)

Municipal Bucuresti - CSU Cuadripol Brasov (96-62)

( actualizat in 17 08 2020 11:43 )
Autostrada A1 / AERIAL VIDEO / Lotul 1 (km 0 - 24) Autostrada A1 / AERIAL / Lotul 4 - Viaduct SacelAutostrada A1 / Lotul 4 / Saliste - Sibiu / ON-ROADInaugurarea podurilor din Cartierul TineretuluiSibiu Rally Show 2013 Aerial VideoTargul de Craciun Sibiu 2013 / Aerial video by Ovidiu Sopa Muzeul in aer liber din Dumbrava Sibiului / Muzeul Astra / PREVIEWPiata Unirii din Sibiu - noaptea (Aerial video) Sibiu by night (preview) / Aerial Video