SIBIU HOME  |   CONTACT  |   SERVICII  |   WEB DESIGN  |   WEB HOSTING  |   DIGITAL PHOTOGRAPHY  |   SEO (SEARCH ENGINE OPTIMIZATION)  |   INTERNET CONSULTING

Bronz la spada

Stiri din Sibiu: Sport Adauga un comentariu »

Romanca Ana Maria Branza a fost, invinsa, miercuri, de germanca Britta Heidemann, scor 11-15, in cadrul finalei probei de spada si a cucerit medalia de argint, a patra pentru delegatia Romaniei la JO, informeaza site-ul oficial al Jocurilor Olimpice de la Beijing.

In drumul sau spre finala, Ana Maria Branza a invins-o in optimi pe Megumi Harada, din Japonia, scor 15-11, in sferturi a trecut de rusoaica Liubov Shutova, scor 15-13, in timp ce in semifinale s-a impus in fata unguroaicei Ildiko Mincza-Nebald, scor 15-14.

Peseiro, suspendat o etapa
Antrenorul echipei Rapid, Jose Peseiro, a primit o etapa de suspendare din partea Comisiei de Disciplina a FRF si a fost amendat cu 300 de lei, dupa incidentele de la meciul din etapa a 3-a a Ligii I cu CFR Cluj, scor 1-0.
De asemenea, Comisia de Disciplina a FRF a decis ca secundul lui Jose Pesero, care a fost implicat in incidentele de la meciul cu CFR Cluj, a fost suspendat trei etape si a primit o penalitate sportiva de 6.000 de lei.

3-0 cu Germania

Echipa olimpica a Romaniei, formata din Daniela Dodean, Elizabeta Samara si Iulia Necula, a invins, miercuri, selectionata Germanei, scor 3-0, in primul meci al romancelor in cadrul Grupei C la tenis de masa, informeaza site-ul oficial al Jocurilor Olimpice de la Beijing. Joi, echipa de tenis de masa a Romaniei va intalni selectionata Hong Kong, de la ora 5:00, si pe cea a Poloniei, de la ora 14:30.

Laude pentru Mutu

Atacantul Adrian Mutu a fost desemnat de presa italiana unul dintre cei mai buni jucatori al Fiorentinei in meciul cu Slavia Praga, scor 2-0, din turul 3 preliminar al Ligii Campionilor, partida in care romanul a reusit sa deschida scorul dupa doar trei minute. "Magia lui Mutu - intr-o partida foarte importanta pentru Fiorentina, Mutu si-a spus imediat cuvantul. Romanul a strapuns poarta adversarilor cu un sut fabulos dupa doar trei minute de la startul partidei", noteaza cotidianul Gazzetta dello Sport.

( actualizat in 17 08 2020 11:43 )
Autostrada A1 / AERIAL VIDEO / Lotul 1 (km 0 - 24) Autostrada A1 / AERIAL / Lotul 4 - Viaduct SacelAutostrada A1 / Lotul 4 / Saliste - Sibiu / ON-ROADInaugurarea podurilor din Cartierul TineretuluiSibiu Rally Show 2013 Aerial VideoTargul de Craciun Sibiu 2013 / Aerial video by Ovidiu Sopa Muzeul in aer liber din Dumbrava Sibiului / Muzeul Astra / PREVIEWPiata Unirii din Sibiu - noaptea (Aerial video) Sibiu by night (preview) / Aerial Video